reklama

Google+ aktualizován

Google+ aktualizován
2012-04-13T08:00:06+02:00
• 13. 4. 2012

Mobilní aplikace Google+ pro systém Android byla aktualizována. V nové verzi nás zase o kousek přibližuje ke komfortu a schopnostem desktopové webové aplikace.

Debata kolem webového rozhraní Google+ byla rozvířena jeho kontroverzním redesignem. Objevují se pojmenování jako například Project White Space. Pro nás je ovšem důležité to, jaké změny se objevily v mobilní aplikaci.

Prvním vylepšením je podpora hashtagů. Značky uvozené mřížkou, které Vás po kliknutí přenesou na vyhledávání, Google zavedl koncem minulého roku. Do mobilní aplikace se však dostaly až s poslední aktualizací.

Druhá dĹŻleĹľitá zmÄ›na se tĂ˝ká sdĂ­lenĂ­ odkazĹŻ. Z webovĂ©ho rozhranĂ­ Google+ jsme zvyklĂ­ na to, Ĺľe se, pĹ™i sdĂ­lenĂ­ odkazu, k příspÄ›vku pĹ™ipojĂ­ i náhled odkazovanĂ© stránky. Toto se na webu dÄ›je vĹľdy – aĹĄ vložíte odkaz přímo do pole pro psanĂ­ příspÄ›vku, pĹ™idáte odkaz speciálnĂ­m tlaÄŤĂ­tkem nebo sdĂ­lĂ­te přímo z odkazovanĂ© stránky. MobilnĂ­ aplikace nám tuto funkcionalitu nynĂ­ částeÄŤnÄ› pĹ™ináší takĂ©.

Slovo částečně používám proto, že když sdílíte odkaz přímo v aplikaci Google+, jeho vložením do textového pole, náhled stránky se negeneruje. Pokud však sdílíte přímo z externí aplikace (zkoušel jsem Chrome, Youtube a Instagram), k Vašemu příspěvku se připojí jak text ze sdílené stránky, tak náhled obrázku.

O tom, Ĺľe sdĂ­lenĂ­ z mobilnĂ­ aplikace ještÄ› nenĂ­ ĂşplnÄ› dotaĹľenĂ©, se mĹŻĹľeme pĹ™esvÄ›dÄŤit i pĹ™i sdĂ­lenĂ­ videa z Youtube. Pokud sdĂ­lĂ­me z webovĂ©ho rozhranĂ­, v Google+ se zobrazĂ­ přímo vloĹľenĂ© video – pro jeho zhlĂ©dnutĂ­ nemusĂ­me odcházet ze stránky Google+. Pokud však sdĂ­lĂ­me video z mobilu, ukáže se pouze malĂ˝ náhled a odkaz, kterĂ˝ nám otevĹ™e přímo stránku Youtube s videem – samotnĂ˝ pĹ™ehrávaÄŤ však v příspÄ›vku chybĂ­.

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim