reklama

Uživatelé iPadu 3. generace mají problém s datovými tarify

Uživatelé iPadu 3. generace mají problém s datovými tarify
2012-03-21T06:39:07+02:00
• 21. 3. 2012
6

Nový iPad se prodává teprve pět dnů a majitelé už hlásí několik problémů. Posledním přírůstkem jsou stesky amerických majitelů, že iPad dovede neskutečně rychle vyčerpat jejich datové tarify.

Je tomu teprve 5 dní, co je nový iPad v prodeji a již se objevují nespokojení zákazníci. Nespílají samotným zařízením (vynecháme-li vyšší zahřívání), jako spíše operátorům poskytujícím rychlé datové služby v sítích LTE.

Díky obrovskému rozlišení je iPad 3. generace přímo předurčen ke sledování videa. Pokud k tomu přidáme možnost připojení přes LTE, které nabízí až 10x rychlejší přenos dat než sítě třetí generace, jasně nás Apple směruje ke sledování videa online. Jenže tady narazíme. Datové plány (dokonce ani amerických operátorů) na to nejsou stavěny.

The Wall Street Journal přinesl zkušenosti několika uživatelů, kteří po několika dnech používání iPadu, jak se říká, naplno, vyčerpali většinu za svého měsíčního datového plánu. Jejich limity přitom nebyly nijak nízké – v článku jsou zmíněny tarfiy s předplacenými 2 a 3 gigabajty. Po dosažení limitu si byli zákazníci nuceni dokoupit další data od operátora.

Jak z toho ven? Existují dvě možnosti. Buď se přizpůsobíme my, zákazníci, nebo se přizpůsobí operátoři. Buď nebudeme sledovat video, nebo operátoři navýší limity. Jak vidíme, stížnosti na nízký FUP, které se tak často omílají i u nás, nejsou neobvyklé ani v Americe. Co k tomu říkají operátoři? Pokud Vám data nestačí, zaplaťte si jich více.

Jsem sám zvědav, jak se k tomuto problému operátoři postaví. Z výše uvedené tabulky plyne, že cena dat v Americe není nijak nízká. Pokud by operátoři nepovolili, mohla by to být pro technologii LTE, do které investovali nemalé částky, docela rána.

Zdroj: Thw Wall Street Journal

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

takže tim padem v čechách jednou pustiš video z youtube a máš konec FUP

T-Mobile taky nabízí 150MB (nebo už 300MB?) za určitý finanční poplatek a jejich síť umožňuje až 42Mbit v určitých lokalitách. Naprosto stejný případ. Unás je to v pořádku / normální a v USA se hned řeší, že „operátoři budou muset“ ? :)

Václav Pavlín

21. 3. 2012, 16:27

To3: Jak je vidět z článku, omezení netrápí jen nás, takže bych to nevztahoval jen na ČR.

K omezenosti nabídek. Důvod k omezování je jednoduchý – zisk. Pokud nabídnu málo muziky za hodně peněz a hodně muziky za mnohem víc peněz, tak si většina zákazníku vybere službu s menší cenou a omezením. Pak, pokud ho budou chtít překročit (a oni budou chtít), musí platit. Obecně je to v pořádku. Problém je, že operátoři omezení přehánějí, protože pro ně je poskytování internetu nevýhodné. Potřebují totiž, abychom volali a psali smsky.

to2: asi proto u nas neni tolik neomezenych nabidek. At uz volani, dat nebo treba neomezena rychlost na dalnici.
Tady si lidi pletou slovo MUZU s MUSIM. Coz odpovida staremu prislovi „podej nekomu prst a utrhne ti ruku“. Dej lidem levne neomezene volani a strhnou kapacitu site, protoze, ackoliv to nepotrebujou, tak si budou volat dnem i noci jen proto, ze proste MUZOU. Dle meho je tohle hlavni duvod veskere omezenosti nabidek…

Václav Pavlín

21. 3. 2012, 12:47

Senky15: Netvrdím, že operátor může za to, že stáhnu 5GB dat za 3 dny. Tvrdím ale, že pokud mi operátor dá možnost to udělat, musí tomu uzpůsobit i další parametry. K čemu je rychlá síť, když není možné ji naplno využít?

Takže ak ja sledujem youtube v HD kvalite a prenesiem 5GB za 3 dni tak za to može operator alebo dokonca! vyrobca telefonu? Nice :)

Operatori budu musieť poriadne investovať do siete aby mohli dvihnuť kapacitu teda aj FUP. Vyzera že dopyt po datach rastie a operatori netihaju časovo / finančne budovať sieť s vyššou kapacitou.

Pravdepodobne aj američania sa budú musieť naučiť využívať wifi WIFI… taká hamba :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim