reklama

Facebook špióni ve Vašem telefonu

Facebook špióni ve Vašem telefonu
2012-02-26T15:27:35+01:00
• 26. 2. 2012

Uživatelé textových zpráv a FB aplikací jste pod dohledem!

facebook

Pozor na to, co píšete. Nevíte, kdo to čte!

  • Facebook přiznává čtení textových zpráv z aplikace uživatelů
  • Jako součást procesu zahájili svou vlastní službu zasílání zpráv
  • Některé aplikace dokonce umožňují společnostem zachytit telefonní hovory

Vyšetřování odhalilo, že Facebook má přístup ke smartphonům uživatelů a čte jejich osobní textové zprávy!

Facebook připustil čtení textových zpráv, které patří majitelům smartphonů a to u všech, kteří mají staženou a nainstalovanou oficiální aplikaci Facebook. Dále řekli, že mají přístup k údajům v rámci soudního řízení. Zdroj: (Londýn) Sunday Times report

Dále noviny informují mimo jiné i o tom, že známé firmy (Flickr, Badoo a Yahoo Messenger) mají také přístup k osobním údajům uživatelů chytrých telefonů, například textové zprávy – včetně fotek a sdílených stránek.

Noviny dále tvrdí, že některé aplikace dokonce umožňují společnostem zachytit telefonní hovory. Zatímco jiní, například YouTube, jsou schopni dálkově přistupovat kdykoliv k provozu kamery uživatelů smartphonů, k fotografiím a videu. Bezpečnostní aplikace My Remote Lock a Tennis Juggling Game v menší míře dokáží zachytit firemní hovory uživatelů.

Emma Draper, z Privacy International campaign group, řekla : „Vaše osobní údaje jsou vzácné zboží a společnosti půjdou do krajnosti, aby se do jejich rukou dostali co nejvíce, jak je to možné.

Více než 400.000 aplikací lze stáhnout na Android telefony, a více než 500.000 jsou k dispozici pro iPhone. Všechny aplikace stažené z App Store od společnosti Apple se vztahují stejné podmínky této sledovací politiky. Podle průzkumu YouGov ankety pro noviny, 70 procent uživatelů chytrých telefonů zřídka nebo nikdy si nepřečtou podmínky výrobce, když si stáhnou a nainstalují aplikaci.

Zdroj: http://goo.gl/N4oX4

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim