ICS je na cestě k Nexusu S

ICS je na cestě k Nexusu S 2011-12-16

Google dnes oznámil, že začal s distribucí očekávaného updatu na Android 4.0 ICS pro referenční telefon Google (Samsung) Nexus S.

Nexus S se sice již dočkal neoficiálních aktualizací na nejnovější verzi systému Android, ale nyní přišla chvíle, kdy Google začal uvolňovat oficiální update pro GSM a UMTS zařízení. Aktualizace bude postupně šířena během jednoho měsíce.

Nexus S se tak stává jedním z prvních telefonů, který se oficiální aktualizace dočká. Velkou recenzi jeho nástupce (Galaxy Nexus) a systému Android 4.0 ICS, si můžete přečíst v tomto článku na Mobilmanii.

Telefon byl původně na trh vpuštěn s Androidem ve verzi 2.3 Gingerbread.

Nejstarší telefon z řady Nexus, Google (HTC) Nexus One, bude bohužel na oficiální aktualizace čekat marně. Překážkou jsou hardwarové nároky nejnovějšího Androidu. Informovali jsme Vás o tom v tomto článku.

Zdroj: Google


Pokud jste majiteli Google Nexus S a již jste se aktualizace dočkali, budeme rádi, když se s námi a ostatními čtenáři podělíte o první dojmy v diskuzi pod článkem.


Nezapomeňte na naší Vánoční soutěž o Samsung Galaxy S II

KategorieČlánky
Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

doyl2kx

19. 12. 2011, 10:26:47
reply

Mám I9023. Měl jsem 2.3.6 skusil jsem upgrade na 4.0.3 Po 5min stahování se začalo instalovat aktualizace asi 45 aplikací proběhla do 2 minut. Po restartu mě chvilku zarazila úvodní animace , kde lítaly dost dlouho nějaké kousky něčeho co snad připomínalo vlnící se listy papíru , už jsem si myslel že se nedočkám. Pak naskočila obrazovka s tím že má karta je blokována , po zadání PIN kodu proběhlo rychlé přihlášení. Můj první dojem byl že písmena a číslice jsou tenčí ale výraznější. Hodně se změnilo k lepšímu , uvítal jsem listování v seznamu aplikací místo zdlouhavého posouvání nahoru dolů.Bohužel systémové nástroje se mě zdají být trošku divně postavené. Nastavení fotoaparátu taky.Co se týká stability nepadá to, nemrzne, funguje a drží to. Ba dokonce se mě to zdá být rychlejší a po naplnění obrazovek witgety a aplikacemi mě to připomíná SPB :-). Upgrade mohu jen doporučit.

tuharsky

18. 12. 2011, 11:58:44
reply

Mám 9023 a už jsem měl nahozený neoficiální ICS kwiboo manuální instalace ofiko ICS od Google mi nešla. Musel jsem nahrát zpět 2.3.6. a pak už vše proběhlo v pořádku.