reklama

TellMe je odpověď na Siri (WP7 vs iOS)

TellMe je odpověď na Siri (WP7 vs iOS)
2011-10-15T13:53:56+02:00
• 15. 10. 2011
2

Bohužel se letos nekonalo překvapení v podobě iPhonu 5, místo něj jsme se dočkali iPhonu 4S, ale ty větší novinky jsou u operačního systému iOS 5. Ačkoliv se tento systém potýká s problémy (Týden mobilně 101: průšvihy mobilních firem), tak konečně Apple představil “Siri”, jedná se o hlasovou asistentku.

TellMe

U telefonů se systémem Android něco podobného funguje, buď jako doplněk od jiného tvůrce a nebo jako menší nativní funkce v rámci systému. Samozřejmě Google plánuje něco podobného pro všechny Androidy, ale sám si je vědom toho, že tato technologie je velmi komplikovaná a zatím nechce nic uspěchat. My si můžeme na Androidu vyzkoušet hlasové ovládání u navigace a nebo u diktování textu, tak jak jsme ukázali na tomto videu.

Nyní přichází první informace, že ani Microsoft nebude zahálet a příští rok přijde s novou funkcí, která zatím nese název TellMe. Opět přichází s touto funkcí pozdě, ale jelikož se jedná o nejmladší operační systém, tak se to dá celkem pochopit. No a aby to nebyla od Microsoftu jen letmá odpověď, tak ukazuje na videu, jak moc bude TellMe integrováno s Kinectem a Xboxem.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jestli můžu trochu (hodně) opravit, tak hlasové povely jsou ve WP7 integrovány od první verze (taky technologie TellMe) a teď v Mangu k tomu přibylo i diktování SMSek a jejich čtení třeba když jste na handsfree (+ okamžitá odpověď). V tomhle směru je to tedy podobné tomu, co má iOS a Siri.
A ještě jedna oprava: uvedené video nezaručuje, že tohle za rok skutečně bude fungovat, je to jenom vize. ;-)

Siri je ale hlasový asistent pro příkazy, nejenom pro zadávání textu. Spíš jako konkurenci bych vuděl Voice Actions (zatím pouze v ENG) ale má brzy vyjít i česká verze

(umí psát emaily, sms, zavolat někomu, spouštět aplikace)
sám používám a funguje na 1čku!

https://market.android.com/details?id=com.pannous.voice.actions.free&feature=related_apps

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim