reklama

Plány nVidie do roku 2013 roadmapa

Plány nVidie do roku 2013 [roadmapa]
2011-09-14T08:53:19+01:00
• 14. 9. 2011

V současné době se v tabletech ve velké míře objevuje platforma Tegra 2 od společnosti nVidia, samozřejmě se objevuje také ve smartphonech, ale o víkendu unikl plán dalších nástupců až do roku 2013.

nvidia-kal-el-01_t

Ačkoliv mnozí čekají na nejnovější počin od nVidie, tak Kal-El má mírné zpoždění. Jedná se o 4-jádrovou platformu, která by mohla posunout hlavně tablety na daleko vyšší úroveň. Nyní je i známo, že chvílí po uvolnění Kal-El bude následovat upgradovaná verze Kal-El+. Bohužel se jen ví, že bude uvolněna chvíli po svém předchůdci, ale zatím nikdo netuší, co přesně znamená to plus v názvu.

nvidia-roadmap-600x324

Zatím se jedná spíše o přirozený vývoj, ale podle roadmapy nastane zlom v roce 2012, kdy se rozdělí platformy na dvě části. Jedna bude reprezentovat výkon, který bude určen do nejvýkonnější zařízení a ponese název “Wayne”. Druhá verze nese název “Grey” (šedý), ta zřejmě bude sloužit pro masovou výrobu “slabších” smartphonů.

nVidia tak asi ukazuje, že nechce vládnout jen na poli super smartphonů a tabletů, ale chce se dostat i do běžnějšího trhu. Další zajímavostí je vstup mezi platformy Windows a Windows Phone. Bude nVidia úspěšná s tímto plánem?

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim