reklama

Samsung vrací úder Applu (sledujeme)

Samsung vrací úder Applu (sledujeme)
2012-09-30T14:23:19+01:00
• 22. 4. 2011

Zřejmě začíná další největší bitka ohledně patentů mezi dvěma velikány. Již jste slyšeli, že Apple zažalovala společnost Samsung pro porušení několika patentů v řadě telefonů Samsung Galaxy. Jen pro připomenutí, Samsung je dodavatelem součástek pro zařízení iPhone, iPod, iPad a Macbook.

Jako první informace od Samsungu byla, že tentokrát se budou bránit jak jen mohou a nebude to malý spor o patenty. Prozatím víme jen to, že společnost Samsung zažalovala Apple pro porušení 10 patentů.

Tyto žaloby na patenty jsou rozmístěny ve třech zemích, 5 v Jižní Koreji, 3 v Německu a 2 v Japonsku. Pokud se objeví další informace o těchto žalobách, tak budeme informovat v tomto článku.

Aktualizováno:

  • tiskový mluvčí společnosti Apple odmítl komentovat podané žaloby společností Samsung a upozornil na to, kde to vše začalo. (Apple je překvapený?)
  • patenty se týkají: úspora energie při přenosu dat, redukce chyb v rámci 3G technologie, bezdrátová komunikace

Poznámka:
Jde vidět, že Samsung raději zvolil cestu žalob přes patenty, než aby jakkoliv zasahoval do dodávek pro Apple, jak jsme spekulovali v minulém článku Samsung vrátí úder Applu(?). Jak dopadne tato soudní přestřelka?

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim