reklama

Poodkryto: Android 3.0 „Gingerbread“ (aktualizováno)

Poodkryto: Android 3.0 „Gingerbread“ (aktualizováno)
2010-07-01T00:41:35+02:00
• 1. 7. 2010

Android 3.0Milovníci mobilních telefonů s operačním systémem Android očekávají verzi 2.2 pod názvem FroYo. Ale jak je známý Google, tak se jen tak nezastaví. Již nyní se dostávají první informace napovrch o dalším nástupci. Tím dalším je Android 3.0, který ponese název Gingerbread (perník). Společnost Google určitě rozbíhá vývoj na plné obrátky a nám se podařilo získat první hardwarové nároky na zařízení:

  • 1GHz CPU
  • 512MB RAM
  • 3,5 „displeje a vyšší
  • 1280×760 rozlišenĂ­ obrazovky k dispozici na 4 „nebo vÄ›tší.
DoÄŤkáte se takĂ© pĹ™epracovanĂ©ho grafickĂ©ho rozhranĂ­. Ale jak z technickĂ˝ch parametrĹŻ mĹŻĹľeme vyÄŤĂ­st, tak dost mobilnĂ­ch telefonĹŻ nebude schopno uĹľivit „PernĂ­k“. Proto se pĹ™edpokládá, Ĺľe tato verze bude hlavnÄ› urÄŤena pro „tablety“, malĂ© netbooky a vĂ˝konnĂ© mobilnĂ­ telefony. Ale například telefony jako EVO 4G, všechny Galaxy S varianty nebo novÄ›jší mobily by mohly fungovat s „PernĂ­kem“. Nechme se pĹ™ekvapit, kde se tento novĂ˝ systĂ©m usĂ­dlĂ­.

Aktualizováno: Podle nÄ›kterĂ˝ch informacĂ­, jiĹľ nebudete moci využívat grafickĂ© nástavby jako jsou HTC Sense, MotoBlur a další. Na „PernĂ­ku“ jiĹľ nebudou potĹ™eba, dĂ­ky pĹ™epracovanĂ©mu grafickĂ©mu prostĹ™edĂ­.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim