Komunity ve WhatsApp získávají nové užitečné funkce

Komunity ve WhatsApp získávají nové užitečné funkce
2024-05-08T11:40:53+02:00
• 8. 5. 2024

Zdroj: Dotekománie

WhatsApp přináší dvě nové funkce pro komunity, které mají za cíl usnadnit organizaci událostí a lepší správu oznámení ve skupinách.

WhatsApp skupiny dostaly nové funkce

První novinkou je možnost vytvářet události přímo ve skupinových chatech. Uživatelé, kteří jsou součástí chatu komunitní skupiny, mohou vytvořit událost, která se zobrazí na začátku vlákna chatu a také na informační stránce skupiny. To umožňuje snadné plánování virtuálních schůzek, narozeninových oslav a dalších událostí přímo v rámci WhatsApp. Ostatní členové skupiny mohou reagovat na událost a dozvědět se, kdo se na ni chystá. Před samotnou událostí obdrží účastníci automatická oznámení. Tato funkce se postupně rozšiřuje do všech skupin WhatsApp.

1714592409 whatsapp communities events and replies story 760x428x

Zdroj. Neowin

Druhou novinkou je možnost odpovídání na oznámení ve skupinách komunit. Členové skupiny mohou reagovat na aktualizace a oznámení zveřejněných správci skupiny. Ostatní uživatelé nebudou dostávat oznámení o těchto odpovědích. Tímto způsobem se zvyšuje interaktivita a zapojení členů skupiny do diskusí a organizace událostí. Služba Komunity byla spuštěna WhatsAppem v roce 2022 a umožňuje organizovat více skupin s podobnými zájmy pod jednou střechou. Tato funkce je využívána pro propojení a organizaci skupin lidí se společnými zájmy, jako jsou například sousedé v rámci SVJ či družstev, školní spolky nebo zájmové skupiny.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat