Pozor na aplikaci EasyPark, za parkování skrz ní si brzy zbytečně připlatíte

Pozor na aplikaci EasyPark, za parkování skrz ní si brzy zbytečně připlatíte
2024-02-16T09:40:48+02:00
• 16. 2. 2024

Zdroj: DALL-E

6

Pro platbu při parkování nejen v modrých zónách bylo možné ještě nedávno využívat oficiální aplikaci MPLA. Ta však před pár měsíci postupně přestala fungovat, protože MPLA byla koupena společností EasyPark. Mnoho lidí tak přemigrovalo právě do nové mobilní aplikace EasyPark. Na to však pozor, brzy zde začne nemilý poplatek.

EasyPark si naúčtuje 15% poplatek navíc

Pokud budete používat novou aplikaci EasyPark k platbě v modrých parkovacích zónách v Praze, Jihlavě, Lovosicích a dle slov EasyPark také v některých dalších městech, bude od 18. března účtován 15% servisní poplatek. V tuto chvíli poplatek v aplikaci tedy zatím není a uživatelům v těchto dnech chodí email s předmětem „Platnost nabídky MPLA končí“. EasyPark dále uvádí:

„Jako nový poskytovatel služeb v České republice jsme nabídli všem zákazníkům, kteří si převedou své účty od společnosti MPLA, bezplatné období do konce roku 2023 a pro začátek roku 2024. Tato nabídka se nyní blíží ke konci a od 18. března 2024 bude váš účet převeden na standardní balíček EasyPark, kde budete platit servisní poplatek při každé platbě s aplikací EasyPark.“

Snímek obrazovky 2024 02 15 v 225219 1514x1034x

Aplikace EasyPark; zdroj: AppStore

Kvůli tomuto poplatku tak například při platbě parkování v hodnotě 100 Kč zaplatíte celkem 115 Kč. EasyPark dále zmiňuje:

„Aktuálně standardní servisní poplatek činí 15 % z ceny za vaši parkovací relaci (minimálně 2,90 až 9,90 Kč v závislosti na lokalitě). Vezměte prosím na vědomí, že standardní ceny se mohou v průběhu času a v závislosti na lokalitě nebo provozovateli měnit. Aktuální standardní ceny jsou zveřejněny na našich webových stránkách.“

Doporučujeme tedy aplikaci EasyPark raději nevyužívat, jelikož v tuto chvíli existují aplikace skrz které můžete platit bez dodatečného 15% servisního poplatku. Využít můžete například aplikaci PID Lítačka v Praze, Mapy.cz s odkazem na webovou platbu a nebo třeba ČSOB DoKapsy. Alternativy bez poplatků tak existují a to je dobrá zpráva. Osobně jako uživatele dřívější aplikace MPLA a následné nuceného přechodu do EasyPark mě tento servisní poplatek velmi nepříjemně překvapil.

PID Litacka
PID Litacka
Price: Free
‎PID Lítačka
‎PID Lítačka
Developer: Hlavni mesto Praha
Price: Free
Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Martin Blecha

18. 2. 2024, 12:22

Mapy.cz přesměrují na EasyPark. Takže to asi nebude ta správná volba.

Miroslav Růžička

VIP 18. 2. 2024, 15:57

Aha tak to se omlouvám, u mě v aplikaci v Praze stále jede webová aplikace MPLA.

Miroslav Růžička

VIP 18. 2. 2024, 16:03

Aha tak pardón, ono to už v druhém kroku přesměrovává do EasyPark… Nicméně jak píšu v článku, v některých městěch alternativy existují – PID Lítačka (jen Praha), ČSOB DoKapsy, Citymove či zkusit lze i Park Simply

Petr Koumar

16. 2. 2024, 20:49

Co tedy doporučíte pro Jihlavu a Třebíč? Děkuji.

Miroslav Růžička

VIP 18. 2. 2024, 16:02

To je složitá otázka, bohužel v tuto chvíli se mi nepodařilo najít alternativu pro Jihlavu a Třebíč, je možné, že zatím neexistuje :(

Petr Koumar

16. 2. 2024, 20:49

Doporučujeme tedy aplikaci EasyPark raději nevyužívat, jelikož v tuto chvíli existují aplikace skrz které můžete platit bez dodatečného 15% servisního poplatku.

Co tedy doporučíte pro Jihlavu a Třebíč? Děkuji.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat