reklama

5% podíl pro skládací telefony v roce 2027 podle TrendForce

5% podíl pro skládací telefony v roce 2027 podle TrendForce
2023-09-16T13:35:48+02:00
• 16. 9. 2023

Zdroj: TrendForce

Analytická společnost TrendForce původem z Tchaj-wanu vydala prognózu ke skládacím telefonům, které čím dál více výrobců zařazuje do produktové nabídky. Na základě zveřejněných čísel je předpokládaný růst s pomalejším tempem. Navíc ještě ani v roce 2027 nemá být tento typ zařízení nijak dominantní v rámci celosvětového trhu, i když dodávky budou již několikanásobně vyšší.

Běh na dlouhou trať

V letošním roce by mělo dojít k dodání 18,3 milionům skládacích telefonů (meziročně +43 %), což představuje jen 1,6 % ze souhrnného počtu. Rok 2024 projde pomalejším meziročním růstem (+38 %), ačkoliv výrobci mají dodat 25,2 milionů zařízení odpovídající 2,2% dílu z koláče. Celá situace bude směřovat k roku 2027 a líbivé hranici 70 milionům či 5% podílu.

Z pohledu výrobců se má dařit hlavní Samsungu, kterému připadne přes polovina trhu. S poměrně velkým odstupem mu může konkurovat druhý Huawei a potom teprve Oppo s Xiaomi. Všichni tři giganti z Číny sice budou stahovat náskok Samsungu, ale o citelný řez by se mohl zasadit kalifornský Apple. Tam ovšem vše probíhá pod přísným utajením a údajně největším kamenem úrazu je zpracování pantů nebo rovnost zobrazovacího panelu.

Firma TrendForce uzavírá předpověď možnými cestami k rychlejšímu růstu a poklesu průměrné ceny telefonu pod 1 000 dolarů (cca 23 067 Kč). Od levnějších či dostupnějších komponentů až po daleko větší expanzi (mimo Asii) ze strany producentů.

Zdroje: gsmarena.com, trendforce.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat