reklama

Asus neukončí řadu Zenfone, ale změny asi nastanou aktualizováno

Asus neukončí řadu Zenfone, ale změny asi nastanou [aktualizováno]
2023-08-30T09:30:14+02:00
• 30. 8. 2023

Zdroj: Asus

1

Původní článek 30. 8.

Společnost Asus se vyjádřilo k posledním spekulacím kolem budoucnosti řady ZenFone. Dle jejího krátkého oficiálního prohlášení se neplánuje ukončení řady ZenFone a mírně nalákala na další rok. To ale nutně neznamená, že by nedošlo ke změnám ve struktuře firmy. Odhadujeme, že dojde ke sloučení týmů ZenFone a ROG Phone, aby došlo k úsporám. Mezitím se máme těšit na novinky, které budou uvedeny v roce 2024.

Původní článek 27. 8.

Asus svého času vydával celou plejádu smartphonů v rámci řady Zenfone. Byly k dispozici levné modely, střední třída a také top modely. Za poslední dobu došlo ke značné redukci, dokonce větší než třeba u Sony. Ještě nedávno měla společnost dva top modely ZenFone, ale nakonec došlo ke změně, kdy se každý rok představí jen jeden. Aktuálně se nabízí ZenFone 10, ale zjevně se jedná o poslední model svého druhu.

Poslední ZenFone, ne poslední mobil

Asus si prochází strukturálními změnami napříč divizemi, kdy hlavně dochází k přesouvání zaměstnanců, ale také firma propouští. Podařilo se získat interní informaci, která mimo jiné zmiňuje i změny v mobilní divizi. I zde mají být přesuny, ale i tak dochází i na redukci samotných pozic.

Mobilní divize se dělí na dvě části. První se věnuje čistě mobilům ZenFone, druhá má na starost ROG Phone, tedy smartphony orientované na hraní her. Asus dle informací dá přednost právě herním mobilům. Tým ze sekce ZenFone bude přesměrován na jiné projekty, do jiných divizí a někteří zamíří přímo do týmu ROG Phone.

Zenfone group 1 2400x2400x

Zdroj: Asus

Nutně tyto změny neznamenají, že bude Asus vydávat menší množství mobilů. Jsou zde náznaky, že bychom se mohli dočkat nějaké novinky v sekci ROG Phone. Na druhou stranu je asi jasné, že další mobil nesoucí označení ZenFone nebude. Ostatně Asus neplánuje ZenFone 11. Je ale otázka, jestli to napomůže sekci ROG Phone, nebo se i zde dočkáme postupného útlumu.

Zdroje: 9to5google.com, press.asus.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

27. 8. 2023, 16:25

Tenhle krok je zvláštní, místo aby zrušili RoG protože je o to méně zájem než o Zenfone už jenom kvůli ceně je tenhle krok blbost..
Takže doufám že RoG dostane nějaký kompakt.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat