reklama

Twitter začne nabízet přeložené tweety

Twitter začne nabízet přeložené tweety
2023-01-27T16:26:07+02:00
• 28. 1. 2023

Zdroj: Dotekománie

Elon Musk, jakožto nový majitel sociální sítě Twitter, má v podstatě neomezený vliv na to, jakým směrem se bude vše ubírat. V poslední době se ukazuje, že oznámení nadcházejících novinek se objeví právě na jeho Twitter účtu, následně dojde k testování a pak k nějakému oznámení. Nyní se dozvídáme o jedné novince, která se může stát dvousečnou zbraní.

Přeložené tweety

Twitter má již dlouhou dobu funkci přeložení konkrétního příspěvku, přičemž je využívána služba od Googlu. Nedochází k automatickému překladu, vždy je vyžadována interakce ze strany uživatele. To se ale změní, ale ne u všech tweetů. Elon Musk totiž oznámil, že populární tweety budou automaticky překládány.

Nejde ale jen o automatický překlad. Takto upravené příspěvky se budou šířit mezi všechny uživatele. Můžete tedy uvidět ve své aplikaci přeložený populární tweet například z Japonska, či jiné země. Na druhou stranu se takto ve výběru může objevit teoreticky i nějaký český příspěvek.

Twitter

Zdroj: Slate (se souhlasem)

Zatím nejsou jasné parametry, za jakých se bude považovat tweet za populární, či jestli to bude platit globálně. Jde zjevně o snahu udělat algoritmické zobrazování obsahu atraktivnější. Na druhou stranu zde bude nutné mít nějakou kontrolu, aby se nedostal takto nějaký nevhodný obsah mezi uživatele celého světa. Kdy bude novinka k dispozici, zatím není jasné.

Zdroje: twitter.com, androidheadlines.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim