reklama

Twitter chystá předplatné s vyšší cenou

Twitter chystá předplatné s vyšší cenou
2023-01-22T13:43:38+02:00
• 22. 1. 2023

Zdroj: Dotekománie

Nejnovější změna u sociální sítě Twitter se týká API, tedy rozhraní pro vývojáře. Nové podmínky jednoduše konstatují, že je zakázáno využívat API pro alternativní klienty. Jde o celkem pochopitelný krok, když vezmeme v úvahu, že tací klienti nejsou rentabilní pro Twitter. Mezitím se pracuje na nové verzi předplatného.

Twitter odřízl alternativní klienty

Bez reklam

Twitter se snaží prosadit Twitter Blue, tedy předplatné, které nabízí například odznáček a jiné funkce navíc oproti verzi zdarma. Ačkoliv je služba zatím omezena jen na několik zemí, tak stále například nenabízí možnost odstranění všech reklam. Do jisté míry dochází k omezování, ale nelze se reklamních sdělení zbavit kompletně.

Twitter

Fotka od Souvik Banerjee z Unsplash

Elon Musk, současný CEO Twitteru, oznámil na svém účtu, že se chystá Twitter Blue ve vyšší verzi, která nabídne kompletní odstranění reklam z celé sociální sítě. S tím bude spojena i vyšší cena, ale zatím není jasné, o kolik si budou muset zájemci připlatit. Aktuálně TWitter Blue je dostupné v USA, Velké Británii, Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandu a v Japonsku. Cena je stanovena na 11 dolarů bez daně, což je přibližně 242 Kč. Vyšší verze bude vyšší a můžeme jen odhadovat, že by rozdíl mohl být několik dolarů, ale nepředpokládáme, že by částka překročila hranici 20 dolarů.

Současně Elon Musk uvedl, že aktuální stav reklam na Twitter není příliš dobrý. Bude chtít menší redukci v počtu a také chce zmenšit velikost bannerů. Jde zatím jen o jeho nástin budoucí podoby Twitteru a není jasné, co bude aplikováno a v jaké míře.

Zdroje: theverge.com, engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat