reklama

Apple představil HomePod druhé generace

Apple představil HomePod druhé generace
2023-01-18T17:55:42+02:00
• 18. 1. 2023

Zdroj: Apple

Apple před lety naskočil na nový trend chytrých reproduktorů. První zařízení se jmenuje HomePod (recenze) a bylo představeno v roce 2017. Následně jsme se dočkali menší verze a zatím jsme si museli dlouhé roky počkat na novou generaci. Nyní zde ale máme bez varování HomePod druhé generace.

HomePod

Na první pohled nedošlo k nějakým výrazným změnám a možná byste ani nepoznali, že se jedná o novou generaci. I tak Apple zapracoval na konstrukci i designu. Mozkem reproduktoru je čip S7 z dílny Applu a nabízí se například Spatial Audio s podporou Dolby Atmos. Navíc je zde možnost spárování dvou stejných reproduktorů a docílení sterea.

Základem je zde 4palcový subwoofer a dalších 5 reproduktorů, vnitřní mikrofon pro kalibraci, 4 vnější pro využití Siri a také technologie detekce prostoru. Dá se opět předpokládat, že se nabídne velmi kvalitní zvuková reprodukce, ale největší slabina minulého modelu nebyla vyřešena. Apple na oficiálních stránkách uvádí jen slabší podporu pro streamovací služby. Nabízí se například TuneIn, iHeartRadio, Audacy, Pandora a Deezer, ale Spotify nebo Youtube Music zde nenajdete, ani Tidal. Jednou z dalších novinek je přímá podpora Matter.

hero midnight e68gtnjhjz0i large 366x490x hero white fvbvm63ks9e2 large 365x489x

Zdroj: Apple

Tentokrát jsme se navíc dočkali senzorů pro okolní teplotu a vlhkost, ale zatím není zcela jasné, pro co budou využívány. Bohužel zatím nevíme, jestli aspoň tato novinka oficiálně zavítá do Česka, ale zatím to tak nevypadá. Cena je nastavena na 299 dolarů (cca 6 600 Kč bez daně a poplatků) a prodej bude zahájen ve vybraných zemích 3. února.

Zdroje: neowin.net, androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat