reklama

Twitter zavádí komunitní poznámky globálně pro všechny uživatele

Twitter zavádí komunitní poznámky globálně pro všechny uživatele
2022-12-13T09:30:19+02:00
• 13. 12. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Twitter zavádí pro všechny uživatele globálně možnost přidávat takzvané komunitní poznámky k tweetům. Funkce byla poprvé představena již minulý rok ještě za bývalého ředitele Jacka Dorseyeho a nesla název Birdwatch.

Komunitní poznámky na Twitteru

Co vlastně komunitní poznámky jsou a k čemu by měly být užitečné? Jedná se o crowdsourcingovou formu přidávání kontextu k tweetům ze strany uživatelů. Primárním účelem je přidávání poznámek k tweetům, které by mohly mít matoucí, či dezinformační charakter. Moderátoři k tweetům poznámky přidávají a ostatní uživatelé pak poznámky hodnotí. Twitter říká, že nijak tweety nehodnotí, nijak neovlivňuje poznámky ani jejich hodnocení, pakliže neporušují pravidla pro obsah. Jedná se tedy o jakousi formu kontroly a odhalování zavádějících a dezinformačních tweetů, jejichž inspekci provádějí sami uživatelé.

community notes 1359x871x

Zdroj: Twitter

Tato funkce byla prozatím dostupná pouze v USA a nyní se rozšiřuje globálně do dalších regionů po celém světě. Pokud se chcete zapojit do programu komunitních poznámek, stačí se zaregistrovat na této adrese. Pravidla jsou nastavená tak, že zpočátku budete mít možnost poznámky pouze hodnotit, po čase, podle toho, jakou reputaci si získáte, budete mít možnost poznámky pod tweety i vytvářet. Pokud se u vás jako autora tweetu objeví poznámka a vy nebudete souhlasit s tím, že je pro váš tweet relevantní, vždy budete mít možnost požádat o kontrolu.

Zdroje: fonearena.com, engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat