reklama

OnePlus nabídne softwarovou podporu po dobu 5 let u některých modelů

OnePlus nabídne softwarovou podporu po dobu 5 let u některých modelů
2022-12-01T16:30:46+01:00
• 1. 12. 2022

Zdroj: OnePlus

Pokud jde o softwarovou podporu smartphonů, tak tempo udává Apple, ale nyní se začínají společnosti vyrábějící mobily se systémem Android dotahovat. Například Samsung již nabízí u vybraných modelů 5 let bezpečnostních aktualizací a 4 roky hlavních aktualizací Androidu. Nyní se přidává i OnePlus.

Android 13 – které mobily mají dostupnou aktualizaci [aktualizováno]

5 let podpory

Dříve OnePlus byla samostatná společnost, ale dnes jde o divizi a spíše subznačku výrobce Oppo. Očekávali jsme spíše začlenění pod větší společnost a méně novinek, nebo třeba zásadních rozhodnutí. Gary Chen, vedoucí softwarových produktů OnePlus, poskytl prohlášení, že již v příštím roce se dočkáme nastolení nové strategie, co se týče softwarové podpory.

Gary Chen uvedl, že v příštím roce dojdou na trh smartphony, které budou mít zajištěnou podporu až 5 let, co se týče bezpečnostních aktualizací. Majitelé takových modelů budou mít zajištěny 4 roky aktualizací celého systému Android. To znamená, že pokud bude uveden smartphone se systémem Android 13 a dočká se teoreticky tedy Androidu 14, 15, 16 a 17.

oneplus 10T 5G

Zdroj: OnePlus

Hned se nabízí, že se tato novinka bude týkat blížícího se modelu OnePlus 11. Bohužel stávajících modelů se to týkat nebude a zřejmě se nedostane ani na chystané smartphony v rámci série Nord. Snad tuto strategii OnePlus rozšíří na všechny mobily a ne jen ty nejdražší.

Zdroje: 9to5google.com, fonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim