reklama

Nothing Ear (stick) – rtěnka, nebo sluchátka? recenze

Nothing Ear (stick) – rtěnka, nebo sluchátka? [recenze]
2022-12-07T11:30:56+02:00
• 7. 12. 2022

Nothing Ear (stick); zdroj: Dotekománie

1

Londýnská společnost Nothing přinesla nedávno na trh nová sluchátka Nothing Eat (stick) a my se na ně dnes v recenzi podrobněji podíváme. Jedná se už na první pohled o model se zajímavým designem. Jaký je jejich zvukový projev? Jak dlouho vydrží hrát? Jak se používají v praxi?

Konstrukce

Krabička sluchátek rozhodně není nějaký nudný kvádr. Je to takový váleček, který možná trochu připomíná rtěnku. Celé pouzdro je velmi zajímavě řešeno, otevírá se otočením průhledného krytu kolem pevné bílé konstrukce. Horní zhruba centimetrová část, na které se nachází konektor USB-C a tlačítko pro párování, otočná není, takže otevření otočením je pohodlné.

NothingEarStick 6 4424x2483x

Nothing Ear (stick); zdroj: Dotekománie

Co mě ale trochu mrzí, je fakt, že mezi průhlednou posuvnou část a pevnou bílou konstrukci se časem nošením v kapse dostane prach, který nelze v podstatě nijak vyčistit. Samotná krabička je při nošení v kapse trochu větší a kvůli jejímu tvaru ji nelze nosit u kalhot v kapsičce určené kdysi na hodinky. Tam se zkrátka úplně nevejde.

V krabičce se pak nachází jedna LED dioda, která svítí bíle nebo případně oranžově, čímž vám indikuje, že by bylo dobré vyhledat nabíječku. Vzhledem k netradiční konstrukci pouzdra zde celkem logicky chybí bezdrátové nabíjení. Celkově je kvalita zpracování na vysoké úrovni.

NothingEarStick 2 6000x3368x NothingEarStick 3 6000x3368x

Nothing Ear (stick); zdroj: Dotekománie

Samotné sluchátka jsou pecky, nikoliv špunty, což osobně chválím, mám tuto konstrukci radši. Neumožňuje sice takové potlačení okolního hluku, ale to je možná právě to, co se mi na ní líbí. Minimální v mých uších sedí sluchátka opravdu skvěle a ani při běhu mi nikdy nevypadla z ucha. Pecky jsou ale velké a nemusí sedět lidem s menšíma ušima. Podle červeného puntíku na jejich těle pak jednoduše poznáte, jaké je pravé a jaké levé.

Jednotlivé pecky váží 4,4 gramu, takže není problém je mít v uších i delší dobu, skoro o nich nebudete vědět. Voděodolnost s certifikací IP54 pak zajišťuje určitou odolnost především vůči potu.

NothingEarStick 8 4424x2483x

Nothing Ear (stick); zdroj: Dotekománie

Gesta ovládání

Stejně jako ostatní sluchátka, i zde je možné kliknutím na nožičku sluchátka provést různé akce. Jeden stisk pozastaví/spustí hudbu. Další akce lze pak přizpůsobit a sluchátka podporuje dvojité a trojité stisknutí, a co mě také potěšilo je stisknout a podržet. Tímto posledních gestem se pomalu začne snižovat/zvyšovat hlasitosti dle nastavení. Nastavit lze akci i na dvakrát stisknout a podržet.

Konektivita a aplikace

Konektivitu zajišťuje Bluetooth ve verzi 5.2. Potěší také podpora rychlého párování Google Fast Pair a Microsoft Swift Pair. Nothing Ear (stick) jsem nejprve pár dní testoval ve spojení s iPhonem 13 a posléze přímo s Nothing Phone (1). S telefonem značky Apple bylo spárování přes Bluetooth bezproblémové a vždy po vyndání sluchátek z krabičky se okamžitě připojila. Indikace baterie zde byla také přítomna. Pro podrobnější nastavení zvukového výstupu a ekvalizéru pak poslouží aplikace Nothing X, kterou stáhnete z AppStore.

Na Nothing Phone s Androidem je pak vše jednodušší. Sluchátka v párovacím režimu stačí otevřít poblíž telefonu a už se vám nabídne možnost propojení. Následně pak není třeba instalovat další aplikaci, jelikož aplikace Nothing X je již v systému integrovaná.

Screenshot 20221123 075521 1080x2400x Screenshot 20221123 075529 1080x2400x Screenshot 20221124 085947 1080x2400x

Nothing Ear (stick) na Nothing Phone (1); zdroj: Dotekománie

Kvalita zvuku

Hned při prvním poslechu mě zvukový výstup sluchátek zaujal nečekaně dobrým a především silným basovým projevem. Ten je třeba ve srovnání s AirPods opravdu znatelně lepší a navíc jej lze ještě zesílit v případě zájmu pomocí aplikace Nothing X.

Samozřejmě jej lze i utlumit, což se také může občas hodit pro klidnější poslech. Lze tak zvolit předpřipravené nastavení Vyvážené, více basů, více výšek, hlas a nebo si vytvořit vlastní ekvalizér. Celkově hodnotím zvukový projev jako čistý, nicméně basy jsou při delším poslouchání ve výchozím stavu možná až příliš silné. Hudba je tedy basovější, nicméně osobně se mi tato charakteristika líbí a běžnému posluchači si myslím, že se také bude zamlouvat. Na sluchátka za tři tisíce korun je to opravdu velice solidní výkon vzhledem ke konstrukci.

Screenshot 20221127 140656 1080x2400x Screenshot 20221127 140809 1080x2400x Screenshot 20221127 140852 1080x2400x

Nothing X aplikace; zdroj: Dotekománie

Pochválit musím mimochodem i maximální možnost hlasitost, která je opravdu vysoká a v metru tak rozhodně nebudete mít problém sluchátka slyšet.

Při hovorech si druhá strana na nic nestěžovala a slyšela mě jako normálně s jinými sluchátky. Při videohovoru pak nedocházelo ke zpoždění zvuku.

Výdrž

Baterie má dle slov výrobce vydržet hrát ze sluchátek celkem 7 hodin a spolu s pouzdrem pak dohromady celkem 29 hodin. V praxi je 7 hodin opravdu dostatek, prakticky jsem neměl nikdy potřebu mít sluchátka v uších tak dlouho. Nicméně za zhruba 3,5 hodiny jsem pravidelně byl na polovině baterie samotných sluchátek, takže výdrž 7 hodin je reálná. Z mého pocitu je však méně reálná celková výdrž s krabičkou 29 hodin. Obtížně se to sleduje a měří, jelikož kolikrát to jsou třeba jen půlhodinky poslechu v metru při cestě do práce. Nicméně sluchátka nabijete z krabičky minimálně zhruba třikrát naplno. Celkově se tak podle mě dá dostat tak na 21-25 hodin.

NothingEarStick 10 4702x2639x

Nothing Ear (stick); zdroj: Dotekománie

Zhodnocení

Sluchátka Nothing Ear (stick) mě příjemně překvapila. Od britského výrobce, který je na trhu v podstatě nováček, jsem toho příliš nečekal. Ve výsledku se za mě ale jedná o velmi sympatická sluchátka se slušným zvukovým projevem. Ten mě zaujal silnějšími basy vzhledem k otevřené peckové konstrukci a cenovce.

Ta se totiž pohybuje okolo necelých 3 tisíc korun, což z nich dělá opravdu zajímavou koupi. Nicméně každému ale nemusí vyhovovat vzhled krabičky, která navíc nemá bezdrátové nabíjení. Někomu jistě může chybět i aktivní potlačení hluku, ale takový zájemce by se měl poohlédnout po špuntech. Toto jsou však skvělé pecky.

NothingEarStick 1 6000x3368x

Nothing Ear (stick); zdroj: Dotekománie

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Miloš Laštovka

8. 12. 2022, 18:13

Novinka „nic nejíst“ ????

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat