reklama

Program samoobslužných oprav od Applu spuštěn v Evropě

Program samoobslužných oprav od Applu spuštěn v Evropě
2022-12-07T13:30:48+02:00
• 7. 12. 2022

Zdroj: Apple

Avizovaný příchod programu zaměřeného na opravy Apple výrobků ve vlastní režií je potvrzen a první zákazníci v Evropě mají možnost si vybraná zařízení opravit své pomocí. Američtí uživatelé se dočkali spuštění začátkem května letošního roku, přičemž první oficiální zmínka padla ještě půl roku nazpět. Avšak společnost Apple v první vlně vybrala jen klíčové trhy.

Do osmi zemí

Zájemci si doma mohou opravit zařízení ze série iPhone 12, iPhone 13, iPhone SE (2022) a přenosné počítače MacBook s procesorem z dílny Applu (vyjma Airu s čipem M2). V tzv. Apple Self Service Repair Store lze zakoupit přes 200 originálních náhradních dílů, opravárenské sady či získáte všechny potřebné manuály. Navíc některé nástroje nemusíte kupovat a je u nich možný týdenní pronájem s dopravou zdarma. Například jde o momentové klíče, přísavky na displej nebo podnosy na díly. Za tuto službu účtují v přepočtu cca 1 835 Kč.

apple self service repair 1 1960x1306x

Zdroj: Apple

Balíček na výměnu baterie u iPhonu 13 vyjde zhruba na 1 872 Kč a komponenty k výměně displeje pořídíte asi za 8 025 Kč. Rozbitý displej se snímačem u MacBooku Pro 14 opravíte zhruba za 17 850 Kč. Pokud nefunkční díl přinesete zpět, tak Apple vyplácí odměny formou kreditů. Nicméně jak bylo v úvodu zmíněno, program prozatímně probíhá pouze v Belgii, Francii, Německu, Itálii, Polsku, Španělsku, Švédsku a Spojeném království.

Zdroje: apple.com, phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat