Waze bude mít aplikaci pro Android Automotive

Waze bude mít aplikaci pro Android Automotive
2022-12-07T09:30:31+02:00
• 7. 12. 2022

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Co se týče navigace, automobily používající jako základ infotainmentu platformu Android Automotive byly prozatím odkázány pouze na Google Mapy. To se v ale těchto dnech mění: společnost Google totiž vyslyšela prosby uživatelů automobilů s touto platformou a aktuálně vydala verzi nesmírně populární navigace Waze pro Android Automotive. Jako první ji dostanou vybrané vozy Renault, další značky budou následovat v příštím roce.

Google ve svém prohlášení uvádí: „Aplikace Waze pro Android Automotive nabízí navigaci, výpočet trasy v reálném čase, varování, osobní nastavení a možnost uložení oblíbených míst, to vše na velkém displeji přímo v úrovni očí, aniž byste museli používat mobilní telefon.“ Díky tomu je používání navigace jednodušší, není nutné nejprve připojit telefon pomocí USB kabelu, nebo mít telefon uložený na příslušeném místě v automobilu. Nic z toho už není potřeba, stačí nastartovat a spustit Waze přímo na displeji palubního infotainmentu.

Renault Megane E Tech

Zdroj: autox

Nejprve Renault, příští rok další značky

Jelikož byl Waze ve verzi pro Android Automotive představen ve spolupráci s automobilkou Renault, první vozy, které tuto funkci poskytnou, budou právě vozy této značky. Konkrétně se jedná o elektromobily Renault Austral Hybrid a Renault Megane E-tech. Majitelé těchto vozů si mohou Waze stáhnout přímo z obchodu Google Play, případně z aplikace My Renault.

A další automobily používající Android Automotive? Ty si budou muset ještě chvíli počkat. Dojde na ně řada v průběhu roku 2023, těšit se mohou například majitelé vozů Polestar.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat