reklama

Qualcomm chystá Snapdragon 6 Gen 1

Qualcomm chystá Snapdragon 6 Gen 1
2022-08-28T19:32:44+02:00
• 28. 8. 2022

Zdroj: Qualcomm

Společnost Qualcomm začala používat nové značení procesorů již u modelů určených pro notebooky se systémem Windows. Následně došlo na použití u modelů pro mobilní telefony a tablety. Nedávno byl uveden procesor Snapdragon 8+ Gen 1 a také jsme se dočkali Snapdragon 7 Gen 1. Nyní se chystá další novinka s novým značením.

Snapdragon s novým značením

Jen jsme čekali, kdy dojde na uvedení procesoru série 600 s novým značením a zřejmě se dočkáme velmi brzy. Evan Blass totiž zveřejnil plán Qualcommu a s tím i některé specifikace. V dohledné době tedy bude dostupný procesor Snapdragon 6 Gen 1. Firma tedy postupně opouští původní značení a zřejmě se také dočkáme Snapdragonu 4 Gen 1.

snapdragon 888 chip in hand copy 635x393x

Zdroj: Qualcomm

Snapdrgaon 6 Gen 1 samozřejmě dostane vylepšení, jak by se od novinky očekávalo. Bohužel informace od Evana Blasse nejsou úplné, takže například nevíme, jaké konkrétní grafické jádro je k dispozici, případně nemáme představu o výpočetních jádrech. Víme ale že se frekvence zvýší na 2,2 GHz oproti Snapdragonu 690 5G. Samozřejmě dojde k zachování podpory sítí páté generace, kde navíc dojde k navýšení rychlosti stahování na 2,9 Gbps z 2,5 Gbps.

Novinka také nabídne podporu pro WiFi 6E a dostane taktéž Bluetooth 5.2. Zatím ale nelze potvrdit nebo nějak jinak ověřit tyto informace. Navíc nevíme, na kdy Qualcomm plánuje uvedení a kdy se objeví první smartphony se Snapdragonem 6 Gen 1.

Zdroj: twitter.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat