reklama

Youtube asi vpustí na své hřiště konkurenční reklamní služby

Youtube asi vpustí na své hřiště konkurenční reklamní služby
2022-06-14T18:00:27+02:00
• 14. 6. 2022

Zdroj: Youtube

Youtube je v dnešní době skoro nedílnou součástí internetu a také zdrojem příjmů pro samotný Google. Mnozí mohou namítat, že je zde příliš mnoho reklam, ale je nutné si uvědomit, že je nutné z něčeho platit infrastrukturu, která je robustní, samotné tvůrce a také vývoj. Navíc i Google sám chce nějaký výdělek. Na druhou stranu se nabízí předplatné pro diváky, za což nevidí reklamu. Brzy se ale asi dočkáme poměrně zásadní změny kolem reklam jako takových.

Youtube a reklama

Google čelí nejrůznějším stížnostem kolem postavení na trhu, a to i v případě reklam a reklamních systémů. V tuto chvíli probíhá vyšetřování a samotná diskuze mezi Googlem a EU a asi se dočkáme dle zdrojů celkem zásadního kroku, minimálně v případě služby Youtube.

V tuto chvíli, pokud chce kdokoliv zveřejnit reklamu na Youtube, musí použít služby Display & Video 360 a Google Ads, a to i v případě konkurenční reklamní služby. Je to ostatně pochopitelné, když je Youtube provozován Googlem. Ale zřejmě zde dojde ke změně, aby Googlu nehrozila velká pokuta za zneužití postavení.

Youtube 5254x2949x

Zdroj: Dotekománie

Dle zdrojů obeznámených se situací se zvažuje, že by Youtube pustil na svou platformu konkurenční reklamní sítě. Samozřejmě to nebude zadarmo a implementace nebude jednoduchá. Samotný uživatel nebo spíše divák asi neuvidí nějaký zásadní rozdíl, ale ne všechna reklama bude podléhat kompletně Googlu.

K tomuto kroku zřejmě měla přispět situace, kdy byl Google nařčen, že konkurenčním službám odepřel některé informace o divácích, což mělo ovlivnit cílení reklam. Jinak řečeno, Google si měl ponechat klíčová data, aby jeho reklamní systém byl lepší pro samotné inzerenty. Budeme si muset počkat, jak to celé dopadne, ale je možné, že se několik změn odehraje u Youtube.

Zdroje: engadget.com, reuters.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat