Telefon pro děti Teracube Thrive je po půl roce od uvedení dostupný ke koupi. Dokonce i v Evropě

Telefon pro děti Teracube Thrive je po půl roce od uvedení dostupný ke koupi. Dokonce i v Evropě
2022-12-11T19:16:11+02:00
• 1. 6. 2022

Zdroj: Teracube

Aktualizováno 11. prosince 2022

Po půl roce Teracube nabízí ke koupi telefon určený pro děti. V Americe je možné pořídit jej za 150 dolarů, necelých 3 500 Kč, a to v případě, že budete používat jejich virtuální mobilní síť běžící pod T-Mobilem. Po prvním měsíci zdarma bude uživatel platit 350 Kč za neomezený plán (bez dat). Pokud zůstanete u svého operátora, nebo kupujete telefon mimo Ameriku, třeba v Evropě, zaplatíte za něj 4 600 Kč. Telefon je pro děti ovládán vzdáleně díky přístupu skrze aplikaci The Thrive Parent App, dostupnou jak pro Android tak iOS. Tercube upustil od toho, aby telefon fungoval jen, když bude uživatel platit měsíční poplatek a zvolil cestu nabídky vlastních operátorských služeb.

teracube 1371x599x

Zdroj: Teracube

logo-app Teracube Thrive Parent App Teracube NEZNÁMÁ ANDROID logo-app Teracube Thrive Parent App Teracube Zdarma iOS

 

Původní článek 1. června 2022

Teracube spustil svojí třetí kampaň na Indiegogo na výběr peněz pro tvorbu nového telefonu. Nyní se zaměřuje na děti a chce získat peníze od rodičů, kteří chtějí pořídit dětem chytrý telefon, na kterém mohou strávit jen určitý čas a dělat jen omezené věci. Předchozí telefony od Teracube cílily na čtyřletou udržitelnost a ekologicky zvolené materiály k tvorbě telefonu. Teracube Thrive však sází na novou vlastní nástavbu ThriveOS, která má rodičům zaručit, že ani „nejchytřejší dítě“ (do 17 let) jejich limitovací prvky neobejde.

Teracube Thrive telefon pro děti

Zdroj: Teracube

Měsíční předplatné za možnost používání telefonu

Teracube se vzdal mantry ekologie a nenabízí výrobu z ekologických materiálů či čtyřletou podporu. Nově se snaží založit si pravidelný přísun peněz. Aby telefon na telefonu fungovala nástavba Androidu 12 nazvaná ThriveOS, musí uživatel za její funkčnost platit. Pokud si telefon koupí uživatel v předprodeji za 99 amerických dolarů (cca 2 300 Kč), může platit 9 dolarů měsíčně (200 Kč), pokud chce, aby mu telefon fungoval. Pokud si telefon koupí později v rámci běžného prodeje, zaplatí za telefon 199 amerických dolarů (4 500 Kč) a měsíčně k tomu bude platit 15 dolarů (350 Kč). Pokud si funkčnost telefonu nebude předplácet, budou mu fungovat pouze následují funkce: volání, sms, kalkulačka a kalendář. Možná si ještě udělá snímek, to již však výrobce nezmiňuje. Sám výrobce neví, jak dlouho bude nástavbu podporovat. Navíc uvedl, že nyní není možné telefon s ThriveOS přehrát jinou ROM, avšak plánuje takovou možnost zavést.

Teracube Thrive telefon pro děti

Zdroj: Teracube

Případně si můžete koupit telefon za 249 dolarů (5 800 Kč) a mít na dva roky předplaceno. Telefony Teracube Thrive by měly vejít do produkce již v červnu a první kousky by se k zákazníkům měly dostat v ke konci léta. Na Indiegogo platformě se po třech týdnech od spuštění kampaně resetovalo počítadlo a nyní se ukazuje, že projekt podpořil jeden člověk. Zda bude projekt úspěšný, není tedy zřejmé.

 

Teracube Thrive bohužel nedisponuje skvělými parametry. Výrobce uvádí, že pro děti jsou dostačující. Zvláště, pokud na telefonu budou moci strávit jen omezený čas a budou mít povolené určité aplikace. Thrive se zaměřuje na dvě funkce: sledování času zapnuté obrazovky a povolené aplikace k používání. Rodiče si například nemohou ověřit polohu dítěte. Po hardwarové stránce získal Thrive procesor MediaTek Helio A25 a k tomu 4 GB RAM. K focení slouží dvojice 13 a 8MPx snímačů a na selfie poslouží další 8MPx fotoaparát. Telefonu například nechybí NFC, podporou 5G sítí však nedisponuje. Napájení má skrze USB-C, vedle kterého se nachází jack na sluchátka. Teracube Thrive přijde s předinstalovaným tvrzeným sklem a ochranným krytem v zelené barvě, samotný telefon je černý.

Teracube Thrive telefon pro děti

Zdroj: Teracube

Zdroje: indiegogo.com, indiegogo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat