reklama

Launchery na Androidu dostanou vylepšené vyhledávání

Launchery na Androidu dostanou vylepšené vyhledávání
2022-05-07T17:44:57+02:00
• 7. 5. 2022

Zdroj: Google

Android 12 přišel s novým API, které slouží pro vyhledávání napříč aplikacemi a jejich obsahem, pokud je to dovoleno. Bohužel je novinka zatím uzamčena jen pro launchery přímo od výrobců nebo od samotného Googlu. Launchery třetích stran nemají dovoleno toto API využívat, ale to se zřejmě změní.

Vyhledávání napříč aplikacemi

O Androidu 13 vás pravidelně informujeme, zejména o novinkách, které budete moci pocítit hned po prvním spuštění. Mnoho změn se děje i na pozadí, tedy spíše pro vývojáře. Google zavádí nová opatření, lepší ochrany, zavádí lepší možnosti a také upravuje API, které může velmi dobře posloužit vývojářům. Jedna ze změn se bude týkat právě zmíněného AppSearch API.

Dle oficiálního vyjádření zaměstnance Googlu se dozvídáme, že se pracuje na rozšíření AppSearch API i pro vývojáře launcherů. Ti tak budou moci využít možnost vyhledávání přímo v aplikacích. Ve výsledku to může vypadat tak, že ve vyhledávání v launcheru zadáte například WiFi a nabídnou se vám konkrétní výsledky z nastavení. Případně se zobrazí výsledky přímo z nějaké aplikace.

FQ7YTdrXEAAGTPv 1920x1080x

Zdroj: Niagara Launcher (se souhlasem)

Bylo by asi pošetilé si myslet, že launchery dostanou takovou možnost jen tak. Google Zavede oprávnění, které launcheru dovolí takové vyhledávání, či nikoliv. Je samozřejmě otázkou, jestli vývojáři budou chtít tuto novinku využít. Bohužel zatím nemůžeme s jistotou říci, že se novinka objeví v Androidu 13. Vývojáři v Googlu pracují na rozšíření, ale není jisté, jestli se vše stihne.

Zdroje: issuetracker.google.com, androidpolice.com, twitter.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat