reklama

Fitbit získají novou funkci, která dokáže detekovat nepravidelný srdeční rytmus

Fitbit získají novou funkci, která dokáže detekovat nepravidelný srdeční rytmus
2022-04-15T16:30:26+01:00
• 15. 4. 2022

Fitbit Charge 5; Zdroj: Fitbit

Fitness náramky od společnosti FitBit asi není potřeba představovat. Disponují mnoha funkcemi, mezi které patří i sledování zdravotních ukazatelů, podobně jako je tomu například u hodinek Garmin nebo Apple Watch. Úřad pro kontrolu léčiv a potravin udělil společnosti FitBit povolení používat novou funkci pro identifikaci fibrilace srdečních komor.

FitBit nově poznají nepravidelný srdeční rytmus

Algoritmus, který společnost FitBit vyvinula, dokáže efektivně detekovat možnou fibrilaci srdečních komor (AFib). FitBit v této oblasti není žádným nováčkem, již v roce 2020 představila funkci, která dokázala monitorovat nepravidelný srdeční rytmus. Nový algoritmus jde však ještě dál. Doposavad totiž zařízení dokázalo provádět měření pouze na vyžádání. Nově budou zařízená schopna provádět měření během spánku nebo odpočinku automaticky. Díky tomu se tak schopnost detekce mnohonásobně zvýší.

Fitbit Premium subscription 600x600x

Zdroj: technowize.com

Měření funguje tak, že je monitorována velikost cév. Jak srdce pumpuje krev do těla, dochází k jejich rozšiřování a stahování. Díky sledování tohoto procesu bude možné detekovat odchylky. Aby mohl být tento způsob měření implementován a schválen, provedla společnost FitBit pětiměsíční studii, které se zúčastnilo téměř 500 tisíc dobrovolníků. Studie ukázala, že nový způsob měření je schopen odhalit fibrilaci v 98 % případech a byl 100% úspěšný v případě zaznamenání normálního sinusového rytmu srdce.

Nová funkce upozorní uživatele na nepravidelnost srdečního tepu. Tuto funkci již používá Apple na svých hodinkách Watch, nicméně měření je nutné spouštět ručně. Nová funkce bude dostupná prozatím pouze v USA. V EU bude dostupná až po její schválení příslušnými orgány. FitBit uvedl, že bude novinka dostupná na zařízeních s funkcí měření srdečního tepu, nicméně již neuvedl, zdali bude jednat pouze o nová zařízení, nebo i ta stávající.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim