reklama

Nothing chystá smartphone, možná konkurenci pro OnePlus aktualizováno

Nothing chystá smartphone, možná konkurenci pro OnePlus [aktualizováno]
2022-03-08T06:30:25+02:00
• 8. 3. 2022

Zdroj: Nothing

Aktualizováno 8. 3.

Společnost Nothing připravuje svůj první smartphone, o čemž se ví nějakou dobu, nebo se minimálně spekuluje. Carl Pei, CEO společnosti, byl ale zachycen na fotografii, jak ukazuje první mobil. Na snímky je právě Cristiano Amon, CEO Qulacommu, tedy firmy, která dodá procesor pro tuto novinku. Je evidentní, že mobil má ochranný kryt, aby došlo ke skrytí designu, ale můžeme odhadovat, že na zadní straně nebude nějaký vyčnívající foto modul. Sice jsme se toho moc nedozvěděli, ale minimálně je jasné, že je zařízení v poslední fázi vývoje.

FNQHHD9WYAIGsA8 1 1600x1200x Nothing Phone 1 1366x929 1366x929x

Zdroj: @evleaks (se souhlasem)

Původní článek 17. 2.

Společnost Nothing, kterou vede Carl Pei (spoluzakladatel OnePlus), zatím oslovila trh s designovými bezdrátovými sluchátky. V dohledné době se máme dočkat dalšího příslušenství, přičemž se již delší dobu spekuluje o smartphonu. Firma zatím nevydala jakékoliv prohlášení, které by jednoznačně uvádělo, že dojde na představení mobilu. Carl se k této otázce také zatím nevyjádřil, aspoň ne přímo.

Nothing plánuje další produkty, sluchátka asi měla úspěch

Nothing Smartphone?

Náznaky zde ale jsou, a to přímo z Twitter účtu Carla. Ten totiž zveřejnil prostý text poukazující na návrat k Androidu a také se vyjádřil, že Android 12 je pěkný. Tím rozpoutal spekulace, že mobil je již v přípravě a že se ho brzy dočkáme. Vzhledem k tomu, že poukazuje na Android 12, tak by k představení mělo dojít ještě před uvedením Androidu 13, který bude vydán na přelomu září a října. Ještě před ním bude k dispozici Android 12.1.

Screenshot 2022 02 17T112614677 754x654x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Na základě těchto indicií můžeme odhadovat, že bychom se mohli Nothing Smartphonu dočkat v horizontu jednoho nebo dvou měsíců. Aby toho nebylo málo, tak samotné tweety podpořily i společnosti Google a Qualcomm se svými Twitter účty.

Bohužel zatím nevíme, jak by mohl takový Nothing mobil vypadat nebo jaké specifikace nabídne. Vzhledem k zaměření firmy můžeme jen usuzovat, že nepůjde pouze o specifikace. Možná se dočkáme netradičního designu. Aby byla novinka vůbec úspěšná, Carl bude muset nastavit agresivní cenovou strategii. Možná znovu použije stejné principy, které pomohly OnePlus dostat se na vrchol.

Zdroje: gizmochina.com, twitter.com, droid-life.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat