reklama

Motorola MA1 nahradí USB kabel při využití Android Auto

Motorola MA1 nahradí USB kabel při využití Android Auto
2022-01-06T20:28:31+02:00
• 7. 1. 2022

Motorola MA1; Zdroj: Motorola

Mnoho výrobců využívá veletrh CES, který aktuálně probíhá, k představení mnohých novinek. Některé společnost se soustřeďují na klíčové technologie, jiné představují rovnou produkty a další ukazují koncepty toho, co by jednou mohlo být běžným produktem. Naštěstí jsme se dočkali i poměrně zajímavého příslušenství v podobě Motorola MA1.

Motorola MA1

Pokud vlastníte automobil s podporou Android Auto a nemáte k dispozici bezdrátové připojení, které není ani dnes nějak moc běžné, musíte připojovat svůj mobil přes USB kabel se systémem v autě. Příslušenství Motorola MA1 ale nahrazuje kompletní právě kabel. Stačí jej zapojit do USB, přes Bluetooth spárovat s mobilním telefonem a následně stačí používat.

ma1 a1 1900x1080x

Motorola MA1; Zdroj: Motorola

Motorola MA1 má licencovanou technologii od Googlu a nabízí velmi pohodlné propojení mobilu s autem bez kabelů. Toto specifické příslušenství váží jen 31 gramů, nepotřebuje nic navíc a o konektivitu s mobilem se stará WiFi na frekvenci 5 GHz. Bluetooth je ve verzi 5.0.

Tato novinka má nastavenou cenu na 89,95 dolarů bez daně, což je v přepočtu přibližně 1 960 Kč. Je to poměrně vysoká cena, ale pokud chcete bezdrátově propojit mobil pro využití Android Auto, asi je to nejdostupnější řešení. Bohužel se novinka bude prodávat prvně v USA na konci ledna. Kdy a jestli se Motorola MA1 dostane do Evropy, zatím nevíme.

Zdroj: droid-life.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat