reklama

Vychází Chrome 97, nabídne lepší mazání dat stránek

Vychází Chrome 97, nabídne lepší mazání dat stránek
2022-01-07T09:30:29+01:00
• 7. 1. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Máme zde další verzi Chromu, tentokrát nesoucí číselné označení 97. Viditelných novinek není příliš mnoho. Tentokrát se vývojáři soustředili na vylepšení podpory a úpravy pro budoucí verze.

Změny pod kapotou

Jedna z novinek se týká přímo desktopové verze. Konkrétně se nabízí nové možnosti v rámci nastavení uchovávání informací jednotlivých stránek. Ve své podstatě se nabízí lepší přehled a také možnosti mazání jednotlivých dat. K dispozici je lepší přehled, možnosti třídění a mazání jednotlivých cookies.

63LkG9Zt8jVgui7 1600x1017x

Zdroj: Google

Došlo na vylepšení podpory mezinárodního rozložení tlačítek u klávesnic. Pomoví nového API je pro vývojáře jednodušší rozeznat, jaké rozložení je používáno. Sice problémy s tímto nedostatkem byly velmi vzácné, ale nyní již existuje plnohodnotné řešení, aby nedocházelo ke špatné interpretaci. Další novinka se týká také vývojářů. Ti budou moci nově detekovat, jestli zařízení podporuje HDR, respektive jestli displej podporuje vysoký dynamický kontrast. Novinka směřuje na využití u CSS.

Dále byla vylepšena podpora progresivnĂ­ch webovĂ˝ch aplikacĂ­ na poÄŤĂ­taÄŤĂ­ch. VĂ˝vojáři mohou novÄ› nabĂ­dnout širší moĹľnosti v hornĂ­m stavovĂ©m řádku. TakĂ© zaÄŤaly přípravy Ĺ™ešenĂ­ problĂ©mu s budoucĂ­ verzĂ­ Chromu, která by mohla zapříčinit nefunkÄŤnost nÄ›kterĂ˝ch webovĂ˝ch stránek. TakĂ© se pokroÄŤilo s implementacĂ­ individuálnĂ­ho pĹ™iblĂ­ĹľenĂ­ stránek na mobilnĂ­ch telefonech. Budete si tak moci zvolit jakĂ©koliv pĹ™iblĂ­ĹľenĂ­ pro jakoukoliv stránku. ZatĂ­m je ale funkce experimentálnĂ­ a musĂ­ se aktivovat skrze speciálnĂ­ nastavenĂ­ – chrome:flags#enable-accessibility-page-zoom

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim