reklama

Digitální korunku u Apple Watch nahradí gesta

Digitální korunku u Apple Watch nahradí gesta
2022-01-03T11:30:51+01:00
• 3. 1. 2022

Zdroj: PhoneArena

Digitální korunka (v angličtině Digital Crown) je nezbytnou součástí hodinek Apple Watch. Používá se totiž pro navigaci v rámci rozhraní systému watchOS. Pravdou ale je, že v podstatě od první verze zařízení se DC (Digital Crown) nikam neposunul. Na povrch se však dostal nový patent odhalující plány Applu pro nadcházející generace. 

Apple Watch

Apple Watch by se v blízké budoucnosti mohly dočkat optických senzorů umístěných právě v místě DC. Nové senzory by umožňovaly uživateli pohybovat se v rozhraní systému watchOS. Apple by díky nim také efektivně odstranil potřebu DC a snížil tak počet hardwarově pohyblivých částí v chytrých hodinkách. 

Apple Watch

Gizmochina

Hodinky by se tedy ovládaly pomocí gest a pohybem. Logicky by vstupem pro gesta byly optické senzory. Takový krok by umožnil Applu další možnosti – třeba zvětšit baterii nebo přidat další senzory (díky odstranění hardwarové korunky). V neposlední řadě optický senzor také otevírá možnosti pro měření různých dalších biometrických údajů, jako je srdeční frekvence, frekvence dýchání, úroveň okysličení krve, odhad objemu krve a krevní tlak.

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat