Swift Playgrounds 4 míří do beta testování, přinese hlavně pohodlí

Swift Playgrounds 4 míří do beta testování, přinese hlavně pohodlí
2021-12-03T11:46:51+02:00
• 3. 12. 2021

Zdroj: XDA-Developers

Swift Playgrounds pro nás není žádnou novinkou. Aplikace byla poprvé představena v roce 2016 během vývojářské konferenci WWDC. Zpočátku fungovala pouze na iPadech, ale Apple rozšířil podporu i na macOS. Během letošního WWDC2021 bylo oznámeno, že Swift Playgrounds 4 umožní iPadOS uživatelům publikovat aplikace pro iOS, a to přímo z iPadů. To byl velký pokrok, protože doposud bylo k publikaci potřeba Xcode na Macu. Stabilní verze by už měla být za rohem, neboť Apple právě spustil fázi beta testování se skupinou vývojářů.

Swift Playgrounds 4 bez nutnosti Xcode na Macu

Apple aktuálně testuje novou verzi Swift Playgrounds s některými vývojáři. Je poněkud ironií, že pozvaní účastníci musí podepsat smlouvu o mlčenlivosti (NDA), aby získali přístup k TestFlight verze. Obecně Swift Playgrounds učí základy kódování. Cílí výhradně na začátečníky a umožňuje jim osvojit si nové koncepty prostřednictvím praktických cvičení. Aplikace doprovází nejrůznější hádanky a úkoly, jejímž řešením bude vždy váš vlastní kód. Ilustrace jsou barevné a zábavné, i přesto si na své přijdou starší jedinci. Logicky zkušenější programátoři se toho moc nového nenaučí. 

Swift Playgrounds 4

Zdroj: 9to5Mac

Veřejná verze stále neumožňuje publikovat projekty v App Storu. Zdá se ale, že se tento stav brzy změní. Jakmile bude Swift Playgrounds 4 přístupný veřejnosti, uživatelé budou moci své projekty posílat ke kontrole, spouštět je v režimu celé obrazovky, prohlížet živé úpravy, a další. 

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat