reklama

Samsung představil LPDDR5X, zřejmě pro Galaxy S22

Samsung představil LPDDR5X, zřejmě pro Galaxy S22
2021-11-09T11:30:03+01:00
• 9. 11. 2021

Zdroj: Samsung

Samsung má poněkud atypickou strategii v rámci představování novinek, které se dotýkají nadcházejících produktů. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z mála firem, které si vyvíjí a vyrábí mnohé součástky, tak není divu, že se o klíčových specifikacích můžeme dozvědět dříve. Dnes jsme se dočkali představení nových operačních pamětí LPDDR5X pro mobilní zařízení. Dá se tedy předpokládat, že se právě LPDDR5X objeví u nadcházející top modelové řadě Galaxy S22.

LPDDR5X

LPDDR5X paměti jsou vylepšenou verzí LPDDR5 pro mobilní zařízení. Samsung se soustředil na mnohé vlastnosti. Například zvládají zpracovat 8,5 Gbps, což je 1,3x více než u předchozí generace. Samsung hlavně vyzdvihuje využití tohoto vylepšení u umělé inteligence a také sítí páté generace.

Samsung LPDDR5X DRAM4 2000x1415x

Zdroj: Samsung

Samsung používá pro výrobu 14nm technologii, přičemž LPDDR5X mají o 20 % menší spotřebu energie. Zde ale novinky nekončí. Samsung je schopen vyrábět LPDDR5X moduly o velikosti 16 Gb, přičemž výsledná paměť může mít velikost až 64 GB. Je tedy možné, že tento výrobce nabídne i více než 16 GB RAM u svých zařízení a teoreticky se v budoucnu můžeme dočkat i vyšší hodnot.

Samsung sice uvedl LPDDR5X pro mobilní zařízení, ale nikde nezmínil, kdy se objeví a v jakém zařízení. Dá se ale předpokládat, že právě již modely Galaxy S22 budou mít tyto paměti.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim