Facebook spouští novinku ve své aplikaci, přinese krátké audio klipy a podcasty

Facebook spouští novinku ve své aplikaci, přinese krátké audio klipy a podcasty
2021-10-15T16:40:40+02:00
• 16. 10. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Facebook spouští nové audio centrum v aplikaci pro iOS a Android. V centru budou přístupné podcasty, živá hudba a krátké zvukové klipy, které jsou součástí sekce Watch.

Nová audio sekce v aplikaci Facebook pro iOS a Android

V aplikaci jsme pro iOS jsme zaznamenali kartu audio- a videomístnosti, která se na čas objeví a pak zase zmizí. Je zcela možné, že se jedná právě o novinku, kterou Facebook zpřístupňuje právě nyní. K dispozici bude prozatím pouze pro uživatele  v USA. Novinka nese název Soundbits a dalo by se říci, že se jedná o jakýsi TikTok, kde namísto krátkých videí budou krátké zvukové klipy.

facebook audio features 9to5mac 2 1536x768x

Zdroj: 9to5mac

Po spuštění bude sekce Audio obsahovat klipy autorů, které již sledujete, a dále bude nabízet doporučené zvukové klipy a návrhy klipů, které by se vám mohly líbit a jsou na Facebooku populární. Zdá se že Facebook následuje úspěch služby Clubhouse, která vstoupila na internet na počátku tohoto roku. Novinku lze rozdělit do tří oblastí:

  • Soundbits – jedná se o krátké zvukové klipy. Mark Zuckerber tvrdí, že se jedná o zvukovou obdobu instagramových Reels.
  • Podcasty – Facebook pracuje na nástroji, který bude uživatelům přinášet možnost objevovat podcasty. Facebook zřejmě pracuje i na externí aplikaci, která by umožnila podcasty poslouchat a přitom dále procházet obsah na Facebooku.
  • Živé audio – podle Zuckerberga se jedná o nový způsob, který by mohl pomoci společnosti posílit ekonomiku tvůrců obsah. Facebook live audio testuje s několika externími partnery, jako jsou například BBC World Service nebo LBC.

Každopádně novinka nyní proniká na americký kontinent a je dost pravděpodobné, že bude brzy dostupná i mezi ostatními uživateli globálně.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat