reklama

Xiaomi se dere nahoru, Apple sesazen z druhého místa

Xiaomi se dere nahoru, Apple sesazen z druhého místa
2021-07-16T15:12:38+02:00
• 17. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Poměrně nedávno jsme vás informovali o značné změně na trhu mezi dodavateli procesorů pro mobilní telefony. Dlouholetá jednička Qualcomm byla sesazena společností Mediatek. Co se týče smartphonů, tak již jde pozorovat značný pokles podílu společnosti Huawei. Ostatně moc mobilů nebylo v poslední době uvedeno, zejména na globálním trhu. Nyní analytická společnost informuje o aktuálním zastoupení jednotlivých výrobců na globálním trhu.

Mediatek uzmul první místo, Qualcomm je na druhém

Apple na třetím místě

Aktuální data se vztahují k druhému čtvrtletí tohoto roku, konkrétně jde o dodávky smartphonů. V seznamu pěti nejlepších výrobců jde pozorovat nárůst u každého z nich, což můžeme přisuzovat klesajícímu podílu společnosti Huawei. Skokanem se dá nazvat Xiaomi, jelikož v porovnání se stejným obdobím minulého roku došlo k vylepšení postavení o 83 %. Aktuálně Xiaomi má 17% podíl.

Samsung si na druhou stranu polepšil o 15 %, ale když se podíváme na 19% podíl na trhu, tak je zde možnost, že bude poměrně rychle dohnán Xiaomi. To má tak šanci se dostat na první místo. Třetí místo obsazuje Apple se 14 %, přičemž si své postavení vylepšilo v meziročním srovnání jen o 1 %. Jedná se tak o nejmenší vylepšení mezi pěti největšími dodavateli mobilů.

unnamed 2 900x506x

Zdroj: Canalys

Čtvrté a páté místo patří firmám Oppo a Vivo, kde došlo také k výraznému posílení na trhu. Dá se ale očekávat ještě větší růst u těchto firem, jelikož poměrně nedávno teprve obě firmy začaly výrazněji působit na evropském trhu. Také se dostaly na ten český. Vše asi rozhodne až poslední čtvrtletí tohoto roku, zejména vánoční nákupní horečka. Samsung ještě chystá uvedení top modelů, stejně jako Apple. Ten má ostatně naději se dostat zpátky na druhou pozici.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim