9 aplikací kradlo přístupové údaje k Facebooku

9 aplikací kradlo přístupové údaje k Facebooku
2021-07-06T19:34:05+02:00
• 7. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Oficiální obchody s aplikacemi mají jednoznačně výhodu v kontrolování obsahu, zejména před škodlivými softwarem. I tak jsou útočníci vždy napřed a podaří se jim vyvinout metodu, pomoci které obelstí kontrolní mechanismy. Po objevení ale dojde k vylepšení ochrany a hackeři musí pracovat na další metodě. Tentokrát se podařilo objevit devět aplikací, které kradly uživatelům přístupové údaje k jejich Facebook účtu.

Odcizení Facebook účtů

Kyberbezpečnostní společnost Dr. Web objevila celkem devět aplikací, které používaly trojský kůň, respektive malware rodiny Android.PWS.Facebook. Cílem bylo uživatele zlákat k přihlášení ke svému Facebook účtu, přičemž na webové přihlašovací obrazovce fungoval JavaScriptový kód, který si zkopíroval uživatelské jméno a heslo. Aby toho nebylo málo, odcizil také informace v cookies.

Následně došlo k odeslání dat přes malware na servery útočníků. Díky získaným údajům mohli použít i cookies k přihlášení a odcizení dat z Facebook účtu, případně je zneužít k jakýmkoliv účelům, i k podvodům. Celý problém se týká aplikací PIP Photo, Processing Photo, Rubbish, Cleaner, Inwell Fitness, Horoscope Daily, App Lock Keep, Lockit Master, Horoscope Pi a App Lock manager.

03 AndroidPWSFacebook17 720x662x

Zdroj: Dr.Web

Ihned po nahlášení vzniklé situace společnosti Google došlo k odebrání všech aplikací z Obchodu a samotných účtů, pod kterým byly vedeny. Nejstahovanější aplikace dosahovala na 5 milionů stažení, takže potenciální riziko je poměrně velké. Google již zavedl patřičné ochrany, ale je jasné, že podobný problém se asi vyskytne i v budoucnu. Snad tomu napomůže chystaná změna, která ztíží práci hackerům.

Google zpřísňuje podmínky pro vývojáře, možná ubyde škodlivých aplikací

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

A určite aj nejaké iné stránky / aplikácie, lebo tieto aplikácie nepoznám a nemal som ich nainštalované a dnes mi prišiel mail, že niekto sa pokúšal prihlásiť s mojimi prihlasovacími údajmi…

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat