reklama

Google zpřísňuje podmínky pro vývojáře, možná ubyde škodlivých aplikací

Google zpřísňuje podmínky pro vývojáře, možná ubyde škodlivých aplikací
2021-06-29T13:31:30+02:00
• 29. 6. 2021

Fotka od andrekheren z Pixabay

Vývojáři, kteří chtějí publikovat své aplikace v oficiálních obchodech pro smartphony, tablety a jiná zařízení, musí splňovat určité podmínky. V případě Applu se například jedná o roční poplatek přesahující dva tisíce korun. U Googlu je částka několikanásobně menší a také jednorázová. Navíc postačovala e-mailová adresa a telefonní číslo. Toho pravděpodobně zneužívali i tvůrci škodlivých aplikací. Google nyní zavádí nové podmínky, ale ty poslouží i k větší ochraně samotných vývojářů.

Omezení škodlivého softwaru?

V první řadě bude Google požadovat další informace při zakládání nového vývojářského účtu. Kromě zmíněného telefonního čísla a e-mailu bude také požadována fyzická adresa bydliště nebo firmy, kontaktní jméno a ověření telefonního čísla i e-mailové adresy.

Aby toho nebylo málo, vývojář také bude muset uvést, jestli zastupuje sám sebe nebo se jedná o firmu. Zřejmě tyto kroky budou o něco komplikovanější pro právě tvůrce škodlivých aplikací, byť se dá očekávat, že si asi najdou jinou cestu. Lze ale očekávat aspoň na nějaký čas snížení falešných účtů.

pasted image 0 59 280x260x

Zdroj: Google

Další novinka se týká nutného zavedení dvoufázového ověření ke každému účtu. Google tímto krokem chce zvýšit úroveň zabezpečení a znemožnění například odcizení, nebo zneužití. Zavedení bude nutné ke konci roku u všech vývojářů, ale již od tohoto léta bude novinka vynucována pro nově založené vývojářské účty.

Snad tyto kroky povedou k omezení účtů, které se snaží zneužít uživatele. Na nějaké vyhodnocení si ale budeme muset počkat.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat