reklama

LinkedIn čelí dalšímu úniku dat, až 92 % uživatelských účtů včetně jejich osobních dat bylo zneužito

LinkedIn čelí dalšímu úniku dat, až 92 % uživatelských účtů včetně jejich osobních dat bylo zneužito
2021-06-29T16:31:45+02:00
• 29. 6. 2021

Zdroj: LinkedIn

Není to tak dávno, konkrétně v dubnu tohoto roku, kdy sociální síť LinkedIn čelila úniku dat z uživatelských účtů. Nyní čelí dalšímu útoku v rámci kterého došlo k úniku dat až 700 milionů uživatelů.

LinkedIn opět pod palbou hackerů

Tento počet představuje téměř 92 % všech uživatelů profesní sociální sítě. Útočníci zveřejnili „ochutnávku“ záznamu dat ze zhruba 1 milionu účtů a tato data jsou, dle expertů, věrohodná. Útočníci se k datům dostali díky zneužití oficiálního API rozhraní. Stejný způsob byl použit i při letošním útoku v dubnu. Stažená data jsou k prodeji na tzv. dark webu (temný web), kde se obchoduje s podobnými komoditami.

Útočníkům se naštěstí, dle dostupných informací, nepodařilo získat přihlašovací údaje k účtům. Zcizena ale byla telefonní čísla, e-mailové adresy, celá jména, fyzické adresy, polohové údaje, osobní a profesionální zkušenosti uživatelů, pohlaví a údaje k propojeným účtům do dalších sítí.

LI19 Mumbai Global 32jpgoriginal 5000x3335x

Zdroj: LinkedIn

Podle webu Restore Privacy, který celou věc blíže zkoumal, a který jednoho z členů hackerské skupiny oslovil, byla data stažena díky zneužití slabiny v API, která je používána pro nahrávání dat samotnými uživateli do svých účtů.

Ačkoliv nebyla získána hesla, stále se jedná o velmi citlivé údaje, které mají vysokou výpovědní hodnotu o samotných uživatelích. Taková data jsou velmi cenná nejen pro subjekty, které páchají kybernetickou kriminální činnost, ale také pro společnosti, které podobná data používají ke svému profitu a dále s nimi obchodují. Společnost LinkedIn se k této věci prozatím nevyjádřila.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim