Honor slaví první úspěchy, vrátí se na původní čísla?

Honor slaví první úspěchy, vrátí se na původní čísla?
2021-06-23T16:30:25+02:00
• 23. 6. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

V posledních měsících lze pozorovat, jak se společnost Huawei propadá na evropském trhu. Nějakou dobu ještě potrvá cesta dolů a dá se odhadovat, že se jen tak nevrátí mezi elitu bez Google služeb a aplikací. V podobné situaci byla i společnost Honor, ale ta ohlašuje, že se jí podařilo zvrátit trend.

Xiaomi posiluje postavení na evropském trhu, Huawei padá dolů

Honor se pomalinku vrací

Honor nedávno představil první modely, které se vrátí s Google službami a aplikacemi. Zatím jsou dostupné jen v Číně, ale co nevidět zamíří i na český a slovenský trh. Zatím si výrobce začíná upevňovat své postavení v domovské zemi, kde se propadl z 16,7% zastoupení na přibližně 3%.

image004 1172x677x

Zdroj: Honor

Jak je vidět, v tuto chvíli Honor začíná opět posilovat, minimálně v Číně. V květnu se podařilo Honoru dostat se na 9,5 % podílu na tamějším trhu. Zatím nelze očekávat nějaký pozitivní data z Evropy nebo celého světa, jelikož zatím prodává spíše příslušenství a na první mobily si musíme počkat.

„Za 211 dní je radost a čest být zpět ve hře. Náš výzkumný a vývojový tým se rychle zmobilizoval, snažil se ve dne v noci a piloval nový produkt s mobilní platformou Qualcomm Snapdragon 778 G. Díky rozvinutým inovativním technologiím HONOR, jako je GPU Turbo X a Hunter Boost, jsme využili potenciál, navýšili výkon a zajistili rychlejší a plynulejší uživatelský zážitek. Série HONOR 50 dokládá silné technologické pozadí našeho týmu, už brzy se můžete těšit na další novinky.“, Globální prezident HONOR George Zhao

Honor se musí snažit a navázat ztracenou spolupráci s mnoha společnostmi. V tuto chvíli se výrobce chlubí, že má přibližně 1000 dodavatelů. Je evidentní, že návrat na původní čísla nebude jednoduchý a rozhodně celý proces bude vyžadovat nemalé finanční prostředky. Navíc bude muset bojovat s nováčky na evropském trhu, kde jsme se dočkali vstupu firem jako Vivo a Oppo.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat