reklama

Samsung Galaxy S22 chce nalákat na 50MPx senzor aktualizováno

Samsung Galaxy S22 chce nalákat na 50MPx senzor [aktualizováno]
2021-06-24T09:42:46+02:00
• 23. 6. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 23. 6.

Samotné představení nových top modelů od Samsungu se blíží a pomalinku se dozvídáme další informace. Tentokrát dle náznaků dojde ke změně strategie u zadních foťáků. Loňská série nabízela dva 12MPx foťáky a jeden 64MPx pro zoom. Letos tomu bude jinak.

Samsung by měl použít 1/1.12palcový 50MPx senzor pro hlavní foťák se schopností natáčení v 8K a také možností interpolovat snímky do rozlišení 100 MPx. Tento senzor by měl být z dílny Samsungu a mělo by se jednat o novou třetí generaci. Foťák se zoomem nabídne 12MPx senzor a pro ultra širokoúhlé snímky poslouží také 12MPx foťák.

Mimo jiné se také zmiňuje, že letošní generace nebude mít foťák ukrytý v displeji. Na to si asi budeme muset počkat až na rok 2023, pokud vůbec.

Původní článek 17. 6.

Ačkoliv bude nový vlajkový telefon Samsung Galaxy S22 představen až příští rok v lednu, již nyní se objevují první vlaštovky v podobě úniků specifikací. Informací je zatím jako šafránu, ale jisté je, že přípravy jsou již v plném proudu.

Samsung Galaxy S22 – vše, co o plánované novince víme

Nadcházející top modely společnosti Samsung – Galaxy S22 a S22+, by podle zvěstí mohly přijít s menším displejem, než má aktuální řada S21. Nejvyšší řada Ultra by si naopak měla zachovat shodnou úhlopříčku 6,8 palců s technologií LTPO. Touto technologií jsou vybaveny například modely Note 20 Ultra nebo Galaxy Z Fold 2. Tato technologie umožňuje adaptivně měnit frekvenci displeje podle zobrazovaného obsahu. LTPO technologií by měl být vybaven i displej plánovaného iPhonu 13.

Galaxy S21 snow 3 5829x3272x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Úhlopříčka displeje dle uniklých informací počítá u modelu S22 s 6,06 – 6,1 palců, zatímco model S22+ by měl dostat panel s úhlopříčkou 6,5 – 6,6 palců. Bližší specifikace, jako je rozlišení nebo obnovovací frekvence, zatím nejsou známy, ale předpokládáme, že  se všechny modely pochlubí s frekvencí 120 Hz. Co se týče designu, tak ani zde prozatím nemáme příliš mnoho informací. Víme jen to, že Samsung si pohrává s myšlenkou polykarbonátové zadní části u modelů S22 a S22+, což by mohlo snížit výrobní náklady a výslednou cenu zařízení.

17 galaxy s21ultra black silver 201230074239 2500x1483x

Galaxy S21 Ultra; Zdroj: Samsung

Změny by se mohly dočkat fotoaparáty. Řada Galaxy S22 by mohla přinést technologii posuvného snímače, podobnému tomu, jakým je vybaven iPhone 12 Pro Max. Tato technologie přináší stabilizaci samotného snímače, namísto objektivu. Výsledkem je lepší kvalita snímků a lepší stabilizace obrazu. Naopak dle informací by fotoaparát již neměl být vybaven technologií ToF a rovněž nové modely zatím zřejmě nebudou vybaveny předním fotoaparátem umístěným pod displejem. Vedle těchto novinek se také „šušká“, že by fotoaparáty pro nové modely měl vyvíjet známý japonský výrobce Olympus.

Co se týče novinek týkajících se procesorové výbavy, tak zde očekáváme, že by řada S22 měla být vybavena jak procesory Exynos, tak i procesory Snapdragon. To, jakým procesorem budou telefony vybaveny, bude zřejmě závislé, pro jaký trh budou určeny. Uniklé informace dále říkají, že čipové sady budou využívat vlastní jádra Kryo 780 založená na architektuře ARMv9 a grafické čipy Adreno 730.

Zdroje: sammobile.com, gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat