reklama

Google končí s divizí Stadia Games & Entertainment

Google končí s divizí Stadia Games & Entertainment
2021-02-02T09:30:02+02:00
• 2. 2. 2021

Zdroj: Google

Stadia je poměrně nová herní streamovací platforma od Googlu, která se s nějakým zpožděním dostala i do České republiky. Její hlavní výhodou je dostupnost, jelikož vám v podstatě stačí jakékoliv zařízení s webovým prohlížečem Chrome, případně lze využít Chromecast. Samozřejmostí je fungování na smartphonech. Google se ale rozhodl jednu část ukončit.

Google Stadia přichází do Česka, zdarma i za peníze

Stadia Games & Entertainment

S představením samotné platformy Stadia jsme se dočkali oznámení, že si Google bude mimo jiné také vyvíjet vlastní herní tituly. O to se měla postarat divize Stadia Games & Entertainment, která měla dvě pobočky a čítala celkem 150 zaměstnanců. Google v tomto týdnu ohlásil, že celá divize bude zrušena, přičemž zaměstnanci se začlení na jiné pozice v rámci Googlu. Někteří významnější ale odchází ze společnosti, aby se nadále věnovali hernímu průmyslu.

PXL 20201206 161645454 4032x2268x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Samozřejmě se začaly ihned šířit spekulace kolem ukončení platformy Stadia, ale zatím tomu nic nenasvědčuje. Google vysvětluje rozhodnutí o ukončení Stadia Games & Entertainment tím, že samotný vývoj her je příliš zdlouhavý a nákladný proces. Mohlo by trvat i několik let, než bychom se dočkali nějakého významného titulu.

Místo investic do vývoje her tak bude Google investovat do samotné infrastruktury a prostředků pro vývojáře. Stadia se tak stane platformou pro ostatní hry a mělo by se jednat o jednu z nejrychlejších cest k publikování herních titulů. Google slibuje, že v tomto roce se dočkáme většího rozšíření nabídky her.

Google Stadia přichází na iOS, ale ne jako nativní aplikace

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim