reklama

Samsung udělá zřejmě další odvážný krok, S21 nemá nabídnout microSD

Samsung udělá zřejmě další odvážný krok, S21 nemá nabídnout microSD
2021-01-04T19:30:21+02:00
• 4. 1. 2021

Samsung Galaxy S20 FE; Zdroj: Dotekomanie.cz

6

Do dnešního dne nemohou někteří uživatelé zapomenout firmám, že do svých smartphonů nedávají konektor pro sluchátka v podobě 3.5mm jacku. Zpravidla se to týká jen top modelů, zatímco modely nižších řad ještě tento typ mají. Stále se najdou dva tábory, které mezi sebou bojují. Postupem času asi tento konektor vymizí. Samsung se ale podle dostupných informací chystá odstranit slot na paměťovou kartu u top modelů, tedy microSD.

Nově bez microSD?

Paměťové karty měly smysl v době, kdy úložiště ve smartphonech nedostačovalo na focení, obsaženou hudbu, videa, aplikace a další obsah. Dnes je ale poměrně běžné, že mobily mají přes 100 GB, což mnohdy dostačuje na pořádnou dávku obsahu. Samozřejmě najdeme na trhu mobily, které mají sotva 32 GB.

Společnost jako OnePlus před časem odebrala microSD u top modelů, přičemž jedno z vysvětlení bylo, že obsažení této součástky má dopad na výkon mobilu. Jak se ale ukazuje, tak firma jej znovu používá u nižší řady Nord. Samsung se zřejmě odhodlá k podobnému kroku a série Galaxy S21 nebude disponovat slotem pro paměťovou kartu. Informace pochází od věrohodného zdroje.

Samsung

Samsung Galaxy Note 20; Zdroj: Samsung

Novinky se představí již 14. ledna a s největší pravděpodobností mobily tedy nebudou mít rozšiřitelné úložiště. Dá se předpokládat, že základní model bude mít minimálně 128 GB, ale možná Samsung překvapí a půjde rovnou na 256 GB. V takovém případě asi nebude potřeba rozšíření úložiště o microSD. Nebude se jednat o jediný odvážný krok.

Po vzoru Applu a nově i Xiaomi nebude v balení obsažena nabíječka. Na některých trzích ale Samsung bude stále dávat k mobilu tento typ příslušenství. Odhadujeme, že se u nás bude prodávat bez nabíječky. Jak asi zareagují případní zájemci, když dostanou mobil bez nabíječky a bez slotu pro microSD?

Zdroj: phandroid.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tomas Konopac

5. 1. 2021, 9:32

Tak ona ta SD karta není úplnou nutností , ale za mě ta možnost u přístrojů s vnitřní kapacitou pod 256Gb by měla zůstat u 512 Gb vnitřní paměti bych už netrval na SD . Pokud jde o Jack tak bych ho preferoval už z důvodů letecké dopravy kdy bezdrátová sluchátka mohou vadit a drátová do USB sice řešením jsou , ale za cenu redukce nebo sluchátek co zase nestrčím do jiných přístrojů . Jack také skýtá možnost slot osadit modulem infra pro ovládání TV atd . Trend je zbavit mobil všeho otázkou je jak praktické to bude a po stránce servisu a bezpečnosti to bude znamenat i riziko bezdrátového hacku telefonu ! Málo se mluví i o výměnné baterii kde i toto je otázkou protože výměnná baterie skýtala možnost šmírovaní v přístroji pořádně vypnout což už dnes u baterie na pevno nejde !

Petr Komárek

4. 1. 2021, 22:11

Chceš větší úložiště? Žádný problém. Zaplať si měsíční poplatky za cloud a k tomu pořádnou dávku dat. Finančně to bude sebevražda. A tak to bude postupně se vším. I do PC či notebooku vám dají úložiště jen pro systém počítače a nazdar. Jsem rád, že to tak bude. Alespoň zmizí pirátství s hudbou a filmy. Za mě souhlas.

Martin Jeřábek

4. 1. 2021, 19:43

S21 Ultra má mít slot.

Přemysl Vaculík

VIP 4. 1. 2021, 19:45

Roland Quandt to vyvrátil.

Martin Jeřábek

4. 1. 2021, 21:23

About them Micro SD memory card slots on the Samsung Galaxy S21 series:

S21: nope
S21+: nope
S21 Ultra: YES!

Disclaimer: this is from 2 different sources, but still not from an official spec sheet. I’d give this info a 9/10 confidence rating though.

Uvidíme..

Hakus von Tyros

5. 1. 2021, 4:36

Ne, ne. Paměťovka nebude.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat