reklama

Samsung chce dodávat skládací displeje dalším čínským výrobcům

Samsung chce dodávat skládací displeje dalším čínským výrobcům
2021-01-30T16:30:03+01:00
• 30. 1. 2021

Galaxy Z Fold 2; Zdroj: Samsung

Skládací displeje byly ještě pár let nazpět jednou z vizí budoucnosti, o které se mluvilo pouze na vizualizovaných renderech. Prvním průkopníkem byla společnost Samsung Electronics, která přišla na trh se svým Galaxy Z Fold. Aktuálně má na kontě již v pořadí druhý model – Galaxy Z Fold 2.

Galaxy Z Fold 2 – beta verze budoucnosti RECENZE

Skládací displeje pro více výrobců

Divize Samsung Display zatím tento typ displejů dodával pouze pro Samsung Electronics. Tyto displeje jsme mohli vidět u modelů Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Podle zprávy společnosti ETNews Samsung dodá displeje dalším čínským výrobcům smartphonů. Podle zprávy by měla společnost dodat OEM výrobcům v letošním roce až 1 milión skládacích displejů. Podle odhadů tedy můžeme očekávat, že někteří z těchto výrobců by mohli dodat své produkty s displeji Samsung již na konci tohoto roku.

Samsung Galaxy Z Fold 2 765x465x

Zdroj: xda-developers.com

Samsung však není jediným výrobcem tohoto typu displeje. Skládací panely vyrábí také například čínský CSOT nebo BOE. Právě panel BOE byl součástí zařízení Motorola Razr, Lenovo ThinkPad X1 nebo Huawei Mate X. Samsung patří ale stále  bezesporu ke špičce v této oblasti, což ve srovnání s konkurencí dokazuje právě poslední model Galaxy Z Fold 2.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim