reklama

Google Zprávy konečně budou konkurencí pro Apple iMessage

Google Zprávy konečně budou konkurencí pro Apple iMessage
2020-11-20T06:30:02+01:00
• 20. 11. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Když se chcete bavit o Googlu a jeho komunikačních službách, možná vás rozbolí hlava, jelikož je to v podstatě jeden velký zmatek, který se navíc v čase mění. Společnost dlouho hledala nějakou platformu, která by zde byla delší dobu a prosadila se. Už jen vyjmenovat všechny pokusy by zabralo nějaký čas. V poslední době se ale Google věnuje své aplikaci Zprávy, která původně byla jen na posílání SMS a MMS zpráv. Již nějakou dobu podporuje i nový standard RCS (Rich Communication Services), ale ještě nebyl plně rozšířen, tedy až do dnešního dne.

Zprávy přes RCS

Výhodou technologie RCS komunikace skrze internetové připojení. Nejste tak zpoplatněni za každou zprávu a ani nejste omezeni. Google se snažil dohodnout s mobilními operátory, ale nebylo to jednoduché a nedošlo k nějakému velkému rozmachu. Proto se nakonec rozhodl zavádět podporu RCS nezávisle na nich, čehož jsme se dočkali i u nás.

Dnes Google oznámil globální dostupnost, takže již nezáleží na tom, v které zemi se nachází a jakého operátora máte. Postačí jen aplikace Zprávy od Googlu, případně jiná aplikace s podporou RCS. Zde stojí za zmínku, že Vodafone na svých zařízeních má kompatibilní aplikaci stejně jako Samsung. Do jisté míry by se dalo říci, že všechny smartphony s Androidem mají svou verzi Apple iMessage.

ezgif 2 8a83e1fc2e20 500x232x

Zdroj: Google

Ačkoliv komunikace přes RCS nabízí větší možnosti a k dispozici jsou třeba indikátory přečtení, psaní atd., tak celé službě chyběla klíčová vlastnost, s kterou se ale mohl chlubit Apple u svého řešení. Myslíme tím en-to-end šifrování. Google ale naštěstí začíná implementovat podporu, takže zprávy budou zabezpečeny. Jednak ke konverzaci nebudou mít přístup aplikace třetích stran, případně i samotný Google.

End-to-end šifrování bude dostupné prvně pro beta testery aplikace, v následujícím roce dojde k rozšíření mezi všechny uživatele. Je zde podmínka, aby oba uživatelé měli dostupnou tuto funkci, jinak konverzace není šifrovaná. Aplikace vás informuje o aktivním šifrování pomocí přidání menšího zámečku k ikonám uživatelů a také do odesílacího tlačítka.

Pokud by se jednou rozhodl přidat i Apple a využil by standard RCS, jednalo by se o velký pokrok v komunikaci.

logo-app Zprávy pro Android Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim