reklama

TikTok (ne)bude zablokován v obchodech pro USA aktualizováno

TikTok (ne)bude zablokován v obchodech pro USA [aktualizováno]
2020-09-28T13:30:00+02:00
ÔÇó 28. 9. 2020

Zdroj: 9to5mac

Aktualizováno 28. 9.

Do cel├ę situace kolem zak├íz├ín├ş aplikace TikTok v obchodech pro USA se vlo┼żili pr├ívn├şci. Spole─Źnost Bytedence vlastn├şc├ş soci├íln├ş s├ş┼ą se obhajovala, ┼że by do┼ílo k po┼íkozen├ş obou stran, tedy i u┼żivatel┼», jeliko┼ż by nemohly b├Żt vyd├ív├íny aktualizace opravuj├şc├ş chyby. Nejednalo se o jedin├ę od┼»vodn─Ťn├ş. Ve sv├ę podstat─Ť by tak├ę do┼ílo k omezen├ş svobody slova pro p┼Ö├şpadn├ę nov├ę u┼żivatele, zejm├ęna p┼Öed volbami, kter├ę se chystaj├ş v USA. Soudce vysly┼íel n├ímitky v┼»─Źi z├íkazu a zru┼íil jej.

Dle dostupn├Żch informac├ş se pokra─Źuje v jedn├ín├ş s americk├Żmi spole─Źnostmi, kter├ę by p┼Öevzaly ─Ź├íst fungov├ín├ş TikToku. Vznikne nov├í spole─Źnost, kde bude spoluvlastn├şkem Oracle, p┼Öi─Źem┼ż zde bude tak├ę figurovat firma Walmart. Nov├í spole─Źnost se bude jmenovat TikTok Global.

Aktualizováno 18. 9.

Popul├írn├ş soci├íln├ş s├ş┼ą TikTok si m─Ťla podle p┼»vodn├ş pl├ín┼» v podstat─Ť naj├şt partnera, kter├Ż by zaji┼í┼ąoval provoz v USA. Z├íjem projevilo n─Ťkolik firem, p┼Öi─Źem┼ż to vypadalo, ┼że by se ├║kolu nakonec mohla ujmout spole─Źnost Oracle. Ministerstvo obchodu a pr├íce Spojen├Żch st├ít┼» americk├Żch ale vydalo na┼Ö├şzen├ş na z├íklad─Ť rozhodnut├ş prezidenta Trumpa, ┼że aplikace TikTok bude zak├íz├ína od 20. z├í┼Ö├ş. To znamen├í, ┼że dojde k odstran─Ťn├ş z obchod┼» pro za┼Ö├şzen├ş, tedy AppStore a Obchod Play.

Spole─Źnost nebude moci vyd├ívat ani aktualizace. Z├írove┼ł je ale nastaven nov├Ż term├şn, do kter├ęho mus├ş spole─Źnost ByteDance provozuj├şc├ş TikTok vy┼Öe┼íit jak├ękoliv probl├ęmy nebo nejasnosti. Neu─Źin├ş-li tak, budou n├ísledovat dal┼í├ş opat┼Öen├ş. Tento z├íkaz se t├Żk├í i platformy WeChat.

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek 18. 8.

Obchodn├ş v├ílka mezi USA a ─î├şnou zam├ş┼Öila i na technologick├ę ├║zem├ş, ale v┼íe se nese v duchu obav z bezpe─Źnosti Ameri─Źan┼» a zejm├ęna jejich soukrom├ş. Nap┼Ö├şklad Huawei je na ÔÇ×─Źern├ę listin─ŤÔÇť n─Ťjakou dobu a dokonce u┼ż i vypr┼íela do─Źasn├í licence, kter├í umo┼ż┼łovala do jist├ę m├şry spolupracovat Googlu s t├şmto gigantem. Americk├í administrativa se za─Źala soust┼Öe─Ćovat na dal┼í├şho technologick├ęho hr├í─Źe, kter├ęho ─Źek├í nelehk├ę rozhodnut├ş.

TikTok mo┼żn├í zmiz├ş z USA

Donald Trump ud─Ťlil ─Ź├şnsk├ę spole─Źnosti ByteDance, aby do 90 dn┼» prodala ve┼íker├í sv├í aktiva v USA, jinak dojde k omezen├ş jejich slu┼żeb. V tomto kontextu se mysl├ş samoz┼Öejm─Ť popul├írn├ş soci├íln├ş s├ş┼ą TikTok. Ta bez v─Ťt┼í├şm probl├ęm┼» p┼»sob├ş v USA, ale Donald Trump uvedl, ┼że jsou zde d┼»v─Ťryhodn├ę d┼»kazy, jen┼ż nasv─Ťd─Źuj├ş, ┼że tato soci├íln├ş s├ş┼ą je n├írodn├ş bezpe─Źnostn├ş hrozbou.

Microsoft se mo┼żn├í ujme soci├íln├ş s├şt─Ť TikTok na n─Ťkter├Żch trz├şch

I proto se v posledn├şch dnes mluvilo o mo┼żnosti p┼Öevzet├ş p┼»soben├ş TikToku na n─Ťkter├Żch trz├şch. V tuto chv├şli m├í vyjedn├ívat s ByteDance spole─Źnost Microsoft. Ta by p┼Öevzala TikTok a ve┼íker├ę z├ízem├ş nap┼Ö├şklad v USA. Ne┼ílo by o kompletn├ş prodej slu┼żby, jen by se Microsoft pod├şlel na fungov├ín├ş, p┼Öi─Źem┼ż v┼íechna data u┼żivatel┼» by byla na ├║zem├ş USA a pod spr├ívou Microsoftu.

TikTok

Zdroj: TikTok

Ot├ízkou je, jestli ByteDance n─Ťco takov├ęho u─Źin├ş, p┼Ö├şpadn─Ť jestli se st├íhne z trhu v USA. V takov├ęm p┼Ö├şpad─Ť by nakonec Donald Trump mohl sklidit kritiku za omezen├ş popul├írn├ş soci├íln├ş s├şt─Ť. Z┼Öejm─Ť se rozb├şhaj├ş nejr┼»zn─Ťj┼í├ş jedn├ín├ş a budeme si muset po─Źkat, jak to dopadne s TikTokem.

Zdroje: nypost.com, androidheadlines.com, engadget.com, engadget.com, androidcentral.com, thenextweb.com

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim