reklama

Apple odstranil vývojářské účty Epic Games

Apple odstranil vývojářské účty Epic Games
2020-09-01T16:30:42+02:00
• 1. 9. 2020

Zdroj: MacRumors

1

Apple očividně neblafoval, když veřejně prohlásil, že ukončí vývojářské účty firmy Epic Games, pokud mobilní hra Fortnite bude mít i nadále přímé platby. Epic Games přímé platby neodstranilo, a tak se veřejné prohlášení stalo akcí. 28. srpna 2020 Apple odstranil přístupy k vývojářským účtům. 

Apple dal definitivní sbohem Fortnite a dalším hrám Epic Games

Apple naplnil své sliby

Apple tak učinil další krok v boji proti Epic Games. Válku původně začala společnost Epic Games, když se rozhodla představit způsob, jak hráčům Fortnite snížit ceny za in-app poplatky. Udělala to tak, že do své aplikace implementovala přímé platby, snížila ceny o 20 % a vyhnula se tím platbě 30% provize App Storu. V podstatě se tedy dá říci, že celá válka začala jen kvůli tomu, že Epic Games chtělo o 10 % více. 

Apple

Zdroj: MacRumors

Apple tedy velmi rychle zareagoval a aplikaci Fortnite odstranil, čímž začaly první právní problémy. Soud nakonec dal za pravdu Applu, ovšem s tím, že nesmí svými kroky jakýmkoliv způsobem ovlivnit Unreal Engine, který je v provozu i na hrách od jiných vývojářů. Z App Storu tak nyní byla odstraněna každý hra od Epic Games, včetně titulů, jako je Fortnite, Battle Breakers a Infinity Blade Stickers. 

„Jsme zklamaní, že jsme museli v App Storu ukončit účet Epic Games. Společně s týmem Epic Games jsme pracovali mnoho let na jejich uvedení na trh. Doporučili jsme, aby společnost i nadále dodržovala nastavená pravidla a pokyny App Storu, kterými se všichni řídí desetiletí. Epic Games však odmítlo pravidla dodržovat. Místo toho opakovaně odesílalo aktualizace Fortnite navržené tak, že porušovaly pravidla a poky App Storu. To není fér vůči všem ostatním vývojářům a staví zákazníky do středu boje. Doufáme, že v budoucnu budeme moci znovu spolupracovat, nyní to však ale není možné.“

Pozitivní je, že uživatelé, kteří si hry stáli na své zařízení, mohou hry stále používat, ale přijdou například o novou 4. sezónu a budoucí aktualizace. 

Zdroj: pocketnow.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Stanislav Puffler

2. 9. 2020, 9:53

Jsme zvědav, jakej vliv to bude mít na úspěšnost Fortnite. Apple chápu a asi je v právu. Epic Games bude muset teď zabojovat. A kdo rád Fortnite, ten si asi cestu najde. Btw, kdo má doma pařmenskýho školáka, toho by mohly zajímat školní potřeby Fortnite ;) https://www.pixiecrew.cz/fortnite/

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat