reklama

Zvyšte bezpečnost automatického vyplňování na Androidu

Zvyšte bezpečnost automatického vyplňování na Androidu
2020-08-21T19:55:39+02:00
• 22. 8. 2020

Zdroj: 9to5google.com

Google stejně jako jiné společnosti pracují na bezpečnostních prvcích v rámci vlastního softwaru. Pomyslným standardem se stává dvoufázové ověření, které by si měl aktivovat každý. Samozřejmostí by mělo být používání silných a rozdílných hesel, k čemuž se hodí správci. Google nyní vylepšuje automatické vyplňování přihlašovacích údajů, respektive zvyšuje úroveň zabezpečení.

Automatické vyplňování s biometrikou

Google nabízí v rámci svých operačních systémů a webového prohlížeče správce hesel, přičemž na mobilech je dostupný skrze funkci automatického vyplňování. Díky tomu si nemusíte pamatovat heslo a jednoduše se přihlásíte přes automatickou identifikaci aplikace a následného předvyplnění údaji.

I přes zabezpečení mobilu může být tato funkce nechráněná, například v momentu, kdy odložíte mobil a je stále odemčený. Proto Google zavádí novou funkci, která vám napomůže přidat další úroveň zabezpečení. Nen

í v základu aktivní, takže pro nastavení musíte jít do Nastavení, dále zvolíte ochrana soukromí a po rozkliknutí dalších možností zvolíte automatické vyplňování. Zde stačí aktivovat zabezpečení automatického vyplňování, kde je jen jeden přepínač.

2020 08 20 150722 1440x2960x 2020 08 20 150731 1440x2960x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Po aktivaci budete vždy dotázáni na ověření pomocí biometriky mobilního telefonu, že jste to vy. Následně dojde k předvyplnění patřičnými údaji. Tuto novinku můžete využít v jakékoliv aplikaci, jen v Chromu je například úplně jiný systém, kde ještě není tato možnost dostupná, ale to by se mělo změnit.

Zdroje: androidpolice.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim