iPhone 12 skutečně dorazí bez zajetého příslušenství

iPhone 12 skutečně dorazí bez zajetého příslušenství
2020-08-28T12:00:08+02:00
• 28. 8. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Výzkumná firma TrendForce prohlásila, že se Apple rozhodl prodávat iPhone 12 bez několika standardních doplňků, jako je například nabíjecí adaptér a kabelové EarPods. To potvrzuje spekulace staré několik měsíců.

iPhone 12 bude kompletně bez nabíječky a sluchátek

TrendForce poznamenává, že letošní modely budou dražší na výrobu díky podpoře 5G, takže se Apple pro zachování stávajících cen rozhodl odstranit příslušenství. Tím dokáže eliminovat navýšené náklady kvůli 5G podpoře. Naopak společnost Apple plánuje představit novou 20W rychlonabíječku pro iPhone 12, ta se však bude prodávat samostatně. 

iPhone 12

Zdroj: MacRumors

Analytik Ming-Chi Kuo také uvedl, že letošní modely budou mít podobné ceny jako současná generace iPhone 11. Apple by určitě odstranění příslušenství využil k propagaci ekologie, na kterou dlouhodobě myslí. Díky odstranění nabíječky a drátových sluchátek dojde ke zmenšení krabičky, snížení odpadu a snížení emisí jak z výroby, tak dopravy. Z obchodního hlediska by tento krok pravděpodobně také zvýšil prodej AirPods. I přesto má ale stále firma v plánu nabízet v balení Lighting kabel, na jehož konci by bylo USB-C. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Marek Benik

20. 9. 2020, 9:44

Co ma společneho 5G a prislusenstvi,tohle je jenom Apple vychcanost nic jineho,vyroba prislusenstvi stoji par dolaru a beztak si Apple naučtuje vice jak 30% marži

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat