reklama

Fitbit představil novinky Sense, Versa 3, Inspire 2

Fitbit představil novinky Sense, Versa 3, Inspire 2
2020-08-25T15:41:43+01:00
• 25. 8. 2020

Zdroj: Fitbit

Kolem společnosti Fitbit se v poslední době mluví v souvislosti s Googlem, který ji sice odkoupil, ale celý proces ještě čeká na schválení úřady. Navíc EU chce začít vyšetřování kolem soukromých dat uživatelů, hlavně co se s nimi stane. To ale evidentně nevadí a Fitbit představuje novinky Sense, Versa 3, Inspire 2, přičemž jdou vidět zásahy ze strany Googlu.

Fitbit fall2020 1464x600x

Zdroj: Fitbit

“Naše poslání, aby každý na světě byl zdravější, nebylo nikdy důležitější než dnes. COVID-19 nám všem ukázal, jak důležité je pečovat o naše fyzické i duševní zdraví a pohodu,” říká James Park, spoluzakladatel, a generální ředitel společnosti Fitbit. “Nové produkty a služby jsou zatím našimi nejinovativnějšími a spojují nejpokročilejší senzory a algoritmy tak, aby zjistily více informací o našem těle a zdraví. Díky tomu je možné mít nad svým zdravím naprostou kontrolu. Přinášíme průlom v oblasti nositelných zařízení, pomáháme lépe pochopit a zvládat stres i zdraví srdce. Propojujeme vaše klíčové ukazatele zdraví tak, aby bylo možné sledovat věci, jako je tělesná teplota, variabilita srdeční frekvence (HRV) a okysličení krve (Sp02) tak, aby bylo ihned vidět, jak vše funguje. A co je nejdůležitější, zpřístupňujeme zdraví prostřednictvím sledování dat, jejichž měření dosud probíhalo pouze v ordinaci lékaře nanejvýš dvakrát ročně. Získaná data lze následně použít k získání celostního pohledu na zdraví a wellnes v době, kdy je to nejvíce potřeba.”

Fitbit Sense

Za top model se dají považovat hodinky Fitbit Sense. Společnost zde hlavně láká na sledování osobního zdraví. Například se nabízí funkce pro sledování stresu. Společně s odborníky ze Stanfordu a MIT se podařil vyvinout a zakomponovat senzor EDU pro měří elektrodermální aktivity přímo ze zápěstí. Měření je jedna věc, ale hodinky nabízí i možnost uklidnění pomocí meditace, který je přes sto.

„Pravidelná meditace má fyzické i emocionální výhody, od snížení stresu a symptomu úzkosti a deprese až po zlepšení kardiovaskulárního zdraví, jako je krevní tlak a srdeční frekvence,“ řekla doktorka Helen Weng, odborná asistentka psychiatrie v Osher Centru pro integrativní medicínu na kalifornské univerzitě v San Franciscu. „Meditace je cvičení pro mysl. Stejně jako fyzické cvičení potřebuje důslednou praxi pro si kultivaci mentální kapacity. Nalezení vhodné meditační praxe, je důležité pro budování dlouhodobých zdravotních výhod. V tom může být Fitbit nápomocný díky novým nástrojům jako je Skóre zvládání stresu, EDA senzor a mindfulness cvičení. Pokrok tak lze snadno sledovat a vybudovat personalizovanou meditační praxi, která funguje a je udržitelná.”

Samozřejmě nechybí poměrně standardní funkce, jako je například senzor srdečního tepu, monitorování spánku EKG, měření teploty a nezapomnělo se ani na zabudování GPS. Pro ženy se nabízí navíc menstruační kalendář. Známky vlivu Googlu jsou vidět například na integraci chytrého asistenta, ale nechybí ani podpora asistenta Alexa od Amazonu.

K placení zde ale poslouží služba Fitbit Pay, která je v Česku podporovaná několika bankami. Nechybí odolnost vůči vodě a dokonce společnost uvádí, že s nimi můžete plavat. Hodinky mají vydržet rovnou 6 dnů, ale při aktivním používání GPS zvládnou na jedno nabití 12 hodin. Nabízí se ale rychlé nabíjení, kdy postačí dodávka energie po dobu 12 minut a hodinky vydrží celý den.

Hodinky Fitbit Sense budou v prodeji v barevných variantách Lunar White nebo Carbon za doporučenou cenu 9190 Kč.

Fitbit Sense 2000x1333x

Zdroj: Fitbit

Fitbit Versa 3

Další model je hodinkám Sense velmi podobný, ale nabízí se o něco méně funkcí a možností. I tak jde zde k dispozici GPS, Fitbit Pay, sledování spánku, možnost poslouchání hudby a podpory chytrých asistentů od Googlu a Amazonu. Co se týče výdrže na jedno nabití, nabízí stejné hodnoty jako hodinky Sense. V podstatě zde chybí pokročilejší senzory například na měření stresu.

Fitbit Versa 3 2000x1333x

Zdroj: Fitbit

Hodinky Fitbit Versa 3 budou v prodeji v barevných variantách Black, Pink Clay nebo Midnight za doporučenou cenu 6390 Kč.

Fitbit Inspire 2

Poslední novinka je chytrý náramek s možností měření srdečního tepu. Samozřejmě nechybí podpora notifikací, měření spánku, fitness režimy a další funkce spojené se sportem. Společnost uvádí, že náramek vydrží na jedno nabití až 10 dnů. Chybí integrované GPS nebo Fitbit Pay.

Fitbit Inspire 2 2000x1500x

Zdroj: Fitbit

Náramek Inspire 2 bude v prodeji v barevných variantách Black, Desert Rose nebo Lunar White za doporučenou cenu 2790 Kč.

Všechny tuto novinky zamíří do českých obchodů 25. září.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim