reklama

Apple vydal šestou betaverzi chystaného iOS 14

Apple vydal šestou betaverzi chystaného iOS 14
2020-08-26T08:00:33+02:00
• 26. 8. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Teprve před týdnem jsme se dočkali vydání páté betaverze systému iOS 14 a již tu máme další, v pořadí již šestou. To naznačuje blížící se finální vydání, jelikož i novinek již není tolik. Apple tak primárně opravuje chyby a systém dolaďuje, aby bylo vše připraveno na podzim.

iOS 14 právě představeno se spoustou novinek

iOS 14 beta 6 vydána

Nově při prvním otevření vestavěné aplikace Mapy vás přivítá obrazovka „vítejte v mapách“. Tam uvidíte, co vše v mapách od Applu můžete dělat. Dialog pro volbu času byl upraven v iOS 14 a nyní se částečně vrací tradiční provedení z minulých verzích. To se vrátilo již v minulé betě, ale nyní přibylo oranžové zvýraznění a doladění. V nastavení v sekci zpřístupnění se také objevila položka funkce Spatial audio.

Image from iOS 7 1242x2688x ios14timepicker 800x794x

Zdroj: 9to5mac, Macrumors

Apple také uvádí opravu některých chyb jako třeba zobrazení šifrovaných disků APFS v Souborech, správné reflektování leteckého režimu v Control Center vůči nastavení systému. Control center neboli ovládací centrum také nyní indikuje používání mikrofonu aplikací telefon při hovorech jak přes mobilní sítě, tak přes WiFi.

Pokud jste se registrovali do programu veřejných betaverzí nebo jste vývojář, již nyní můžete novou betu stahovat. Finální verze dorazí pravděpodobně v září, avšak vzhledem k pravděpodobnému odkladu iPhonů se může teoreticky pozdržet i vydání iOS 14.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat