reklama

Apple pozastavil aktualizaci aplikace Facebook kvůli pravdivému tvrzení

Apple pozastavil aktualizaci aplikace Facebook kvůli pravdivému tvrzení
2020-08-28T10:30:58+02:00
• 28. 8. 2020

Zdroj: WWDC

2

Nedávno Facebook představil novinku v podobě placených online událostí pro firmy a nejrůznější organizátory. Jedná se o jeden z nástrojů, jak pomoci v současné době firmám. Základem je, že si například nějaký organizátor v Česku vytvoří online událost na Facebooku, nastaví si poplatek 100 Kč a následně může vydělat. V případě zaplacení tohoto poplatku na Androidu dostane organizátor celých 100 Kč. Facebook si nevezme ani korunu. V případě iOS je situace zcela jiná.

Facebook spustil placené události i v Česku

Apple se nelíbilo tvrzení

Pokud uživatel na iOS zaplatí 100 Kč, Apple si vezme svou provizi ve výši 30 %, takže organizátor dostane jen 70 Kč. Facebook si podle všeho vyjednal výjimku u Googlu, takže nedochází k porušování pravidel. Apple s ničím takovým nesouhlasil a trval si na svém, že zde prostě bude mít 30 %, i v případě funkce, která má finančně napomoci firmám, které mohou v současné době strádat.

Facebook i tak uvedl funkci na iOS verzi své aplikace, ale dodal k ní jednoduchý text, který oznamoval, že ze zaplacené ceny si Apple vezme 30 %. To ale jablečná společnost jen tak nenechala a pozastavila aktualizaci aplikace. Apple uvádí, že nová verze obsahovala irelevantní text, respektive tvrzení, že si Apple bere z částky 30 %.

Screenshot 55 1896x1007x

Zdroj: Facebook

Nová verze aplikace by již neměla obsahovat takový text a místo toho Facebook zůstane u tvrzení, že si z dané ceny nebere jakýkoliv poplatek. Sociální síť jen chtěla být transparentní a otevřena vůči uživatelům, ale evidentně se to nelíbilo Applu. Sílí tak boj proti vysokým poplatkům v obchodech s aplikacemi. V případě Androidu existují alternativy, ale u iOS zařízení jednoduše vývojáři musí souhlasit s tím, co je nařízeno, nebo se nedostanou na iPhony a další zařízení společnosti Apple.

Zdroje: phonearena.com, theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

StandaKrotil

29. 8. 2020, 14:17

Apple za chvíli začne ztrácet velké hráče na poli aplikací a skončí v propadlišti dějin jako windows phone. Celkem smutný scénář pro takovou firmu… a to říkám jako uživatel applu a celého ekosystému. Začínám se připravovat na nejhorší.

Za mě je Apple největší nenažraný šmejd a politika té firmy se mi naprosto hnusí. Stejně tak jako jejich uznávání reklamací atd. Proto bych si od nich už z principu nekoupil a nepoužíval absolutně nic. Můžou mít zařízení sebelepší ale přes tohle vlak nejede.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat