Apple pozastavil aktualizaci aplikace Facebook kvůli pravdivému tvrzení

Apple pozastavil aktualizaci aplikace Facebook kvůli pravdivému tvrzení
2020-08-28T10:30:58+02:00
• 28. 8. 2020

Zdroj: WWDC

2

Nedávno Facebook představil novinku v podobě placených online událostí pro firmy a nejrůznější organizátory. Jedná se o jeden z nástrojů, jak pomoci v současné době firmám. Základem je, že si například nějaký organizátor v Česku vytvoří online událost na Facebooku, nastaví si poplatek 100 Kč a následně může vydělat. V případě zaplacení tohoto poplatku na Androidu dostane organizátor celých 100 Kč. Facebook si nevezme ani korunu. V případě iOS je situace zcela jiná.

Facebook spustil placené události i v Česku

Apple se nelíbilo tvrzení

Pokud uživatel na iOS zaplatí 100 Kč, Apple si vezme svou provizi ve výši 30 %, takže organizátor dostane jen 70 Kč. Facebook si podle všeho vyjednal výjimku u Googlu, takže nedochází k porušování pravidel. Apple s ničím takovým nesouhlasil a trval si na svém, že zde prostě bude mít 30 %, i v případě funkce, která má finančně napomoci firmám, které mohou v současné době strádat.

Facebook i tak uvedl funkci na iOS verzi své aplikace, ale dodal k ní jednoduchý text, který oznamoval, že ze zaplacené ceny si Apple vezme 30 %. To ale jablečná společnost jen tak nenechala a pozastavila aktualizaci aplikace. Apple uvádí, že nová verze obsahovala irelevantní text, respektive tvrzení, že si Apple bere z částky 30 %.

Screenshot 55 1896x1007x

Zdroj: Facebook

Nová verze aplikace by již neměla obsahovat takový text a místo toho Facebook zůstane u tvrzení, že si z dané ceny nebere jakýkoliv poplatek. Sociální síť jen chtěla být transparentní a otevřena vůči uživatelům, ale evidentně se to nelíbilo Applu. Sílí tak boj proti vysokým poplatkům v obchodech s aplikacemi. V případě Androidu existují alternativy, ale u iOS zařízení jednoduše vývojáři musí souhlasit s tím, co je nařízeno, nebo se nedostanou na iPhony a další zařízení společnosti Apple.

Zdroje: phonearena.com, theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

StandaKrotil

29. 8. 2020, 14:17

Apple za chvíli začne ztrácet velké hráče na poli aplikací a skončí v propadlišti dějin jako windows phone. Celkem smutný scénář pro takovou firmu… a to říkám jako uživatel applu a celého ekosystému. Začínám se připravovat na nejhorší.

Za mě je Apple největší nenažraný šmejd a politika té firmy se mi naprosto hnusí. Stejně tak jako jejich uznávání reklamací atd. Proto bych si od nich už z principu nekoupil a nepoužíval absolutně nic. Můžou mít zařízení sebelepší ale přes tohle vlak nejede.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat