reklama

Google nasazuje tmavý vzhled u aplikací Dokumenty, Tabulky, Prezentace

Google nasazuje tmavý vzhled u aplikací Dokumenty, Tabulky, Prezentace
2020-07-06T23:51:07+02:00
• 7. 7. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Už minulý rok jsme odhadovali, že Google chystá tmavý režim pro aplikace Dokumenty, Prezentace a Tabulky. Minulý měsíc jsme měli k dispozici bližší informace a nyní zde máme oficiální oznámení novinky pro všechny tři aplikace pro Android. Bohužel není jasné, kdy bude tmavá podoba dostupná pro iOS a webové verze.

Dokumenty, Tabulky, Prezentace

Google v tomto případě neexperimentuje a nabízí běžné možnosti přepnutí. Pokud máte na svém mobilním telefonu nastaven systémový tmavý režim, aplikace je převezmou. Pravděpodobně budete potřebovat Android 10 pro takovou funkcionalitu. K dispozici je ale i manuální přepnutí, pokud budete chtít světlý vzhled.

ezgif 4 b9c747738a11 300x266x

Zdroj: Google

Nejde jen o prohlížení dokumentů, v tmavém je i samotný editor, což ale může způsobovat komplikace. I na to Google myslel a budete si moci na chvíli zapnout zobrazení vzhledu dokumentu ve světlém provedení. To ale nijak neovlivní nastavení aplikace.

ezgif 4 a7c2dfcc5a81 300x270x

Zdroj: Google

Google začíná s nasazováním novinky od dnešního dne, ale uvádí na oficiálních stránkách, že nový vzhled bude dostupný pro všechny uživatele v horizontu dvou týdnů.

editors dark mode screen lineup 1260x657x

Zdroj: Google

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim